Фудбалери Црвене звезде и Партизана одиграли су у суботу изузетно лош ’вечити’ дерби у оквиру 24. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 05.03.2017 | 11:30
’Вечити ривали’ су ремизирали на стадиону ’Рајко Митић’ резултатом 1:1 – Звезда је повела колом Гејлора Канге, док је изједначење Партизану донео Урош Ђурђевић.

Управо је погодак Габонца био нерегуларан јер је асистенцији Боаћија претходило додавање Џона Руиза из гол-аута.

Осим тога, главни утисак са суботње „светковине“ српског фудбала јесте и одсуство квалитетног фудбала и огроман број прекида. За нешто више од 90 минута на, иначе изузетно лошем терену, нисмо видели нити једну смислену акцију, а потпуно невероватно звучи податак да је утакмица прекидана више од 100 пута.

Вероватно је оборен негативни рекорд Суперлиге, пошто је судија Мајо Вујовић свирао укупно 48 фаулова – 27 су направили играчи Звезде, шест више од највећег ривала.

Такође, лопта је напуштала границе игралишта још 42 пута, што са 15 удараца из угла, у коначном збиру чини укупно 105 прекида.

Простом математиком се дође до тога да је у просеку сваког минута игра ’сецкана’ више од једном.

Ипак, задовољнији ће бити ’црвено-бели’ који су на челу табеле задржали шест бодова предности.