Видео - АБА: Бирчевић најбољи играч у фебруару!
Кошаркаш Партизана Стефан Бирчевић најбољи је играч месеца фебруара у регионалној АБА лиги. Партизанова покретачка снага у фебруару - Стефан Бирчевић. Крилни центар Партизана понео МВП награду.
Кошарка 03.03.2017 | 16:45
Иако није статистички био најкориснији играч месеца, кошаркаш црно-белих је заслужио ову награду пошто је био кључни играч у успесима свог тима.
Подсетимо, Партизан је током месеца за нама имао страховитих проблема с повредама и болести играча, где Вил Хечер, Вања Маринковић, Милош Копривица и Слободан Јовановић нису могли да одговоре изазовима због тога што су имали салмонелу, као и тренер Александар Џикић, док су идентичне проблеме, само блаже, имали и Михајло Андрић, Урош Луковић и Никола Танасковић. Капитен Новица Величковић још се опоравља од повреде колена, као и Бранислав Ратковица, док Џамонт Гордон има проблем са задњом ложом. Кенан Карахоџић још има муку с повредом ока.
Партизан је остварио три победе у четири меча, против Црвене звезде, Задра и Мега Лекса, уз пораз од Цедевите, а Бирчевићев учинак је трећи најбољи у лиги, иза Џоша Скота из МЗТ-а и Драгана лабовића из Карпоша.
Ипак, Партизан је остварио боље резултате од споменутих тимова у фебруару, стога и признање иде играчу српског тима.
Бирчевић је просечно бележио 20 поена, 7.5 скокова, 1.25 асистенције, уз по украдену лопту и блокаду, за индекс корисности 23.
И то кроз утакмице са Црвеном звездом, Цедевитом, Задром и Мега Лексом.
Гледајући чисто статистику Бирчевић је месец завршио на трећој позицији, иза Џоша Скота из МЗТ и Драгана Лабовића из Карпоша. Опет, Партизан је имао бољи месец од скопских тимова, што је на крају било и пресудно.
Извор: Б92/моззартспорт
Коментари / 0
Оставите коментар