ФРА: ''Петарда'' Лиона, Депај коначно затресао мрежу! ПСЖ згазио Марсеј!

Фудбалери Лиона савладали су на свом стадиону екипу Меца у 27. колу француске лиге – 5:0 (1:0).  Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Олимпик у Марсеју са 5:1 у последњем мечу 27. кола француске Лиге 1.

Фудбал 27.02.2017 | 10:30
Домаћи састав повео је голом Мемфиса Депаја у 43. минуту који је коначно постигао гол по доласку из Манчестер Јунајтеда, а исти играч дуплирао је вођство на старту другог полувремена.

Балиу аутоголм у 74. минуту решио је питање победника, да би се до краја меча у листу стрелаца уписали Лаказет и Валбуена за убедљивију победу.

Милан Бишевац одиграо је цео меча за екипу Меца.

Лион је овим тријумфом четврти на табели са 46 бодова, и има десет мање од Пари сен Жермена и четири више од Бордоа који има и меч више, док је Мец на 17. позицији са 28 бодова.

У раније одиграном мечу Сент Етјен је изгубио код куће од Каена, а гол одлуке постигао је Роделин у 32. минуту.

Сент Етјен је шести на табели са 39 бодова, док је Каен 14. са осам бодова мање.

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Олимпик у Марсеју са 5:1 у мечу 27. кола француске Лиге 1.

Парижани и даље заостају три бода за водећим Монаком који је у суботу био бољи на гостовању Генгаму.

Олимпик је наставио са променљивим партијама па се налази на седмом месту са 39 бодова, седам мање од места које води у Лигу Европе.

Гости су кренули силовито од самог старта, па је предности свом тиму већ у шестом минуту донео Маркињос, да би 10 минута касније разлику дуплирао Кавани.

То је било све од голова у првом делу игре, а после пет минута наставка Лукас је повидио на 3:0. ПСЖ је наставио да доминира, а у листу стрелаца се уписао и Драксел у 61. минуту. Фани је смањио разлику у 70. минуту, а Матуиди ставља тачку нач два минута касније.