Одлични Богдан и Калинић у побједи Фенера!

Српски кошаркаши Богдан Богдановић и Никола Калинић пружили су одличне партије у победи Фенербахчеа на Каршијаком 85:73 у 19. колу првенства Турске.

Кошарка 27.02.2017 | 09:45
Екипа Жељка Обрадовића славила је тек после продужетка, пошто је после регуларних 40 минута резултат био 65:65.

Богдан Богдановић играо је 32 и по минута забележио је 15 поена , три скока и четири асистенције, а Никола Калинић је на паркету провео готов цео меч, одигравши 43 минута, за то време забележио је 13 поена, осам ухваћених лопти и четири асистенције.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Нанали са 23 поена, а Боби Диксон, који је са слободних бацања донео продужетак Фенеру, убацио је 16.

Утакмица се играла без публике због казне Каршијаке, у чијим редовима се истакао Самерс са 20 поена, Овенс је дода два мање, а 15 је забележио Грин.

Фенербахче је наставио победнички низ, уписао 17. тријумф у сезони и на првом је месту на табели, док је Каршијака везала трећи пораз и на седмој је позицији са скором 10/9.