АБА: Трилер у Загребу - Цедевита остаје друга!

Шампион Хрватске у узбудљивом мечу савладао Карпош после велике борбе. Драган Лабовић постигао чак 27 поена.

Кошарка 25.02.2017 | 07:45
Цедевита је бранила и тешком муком до даљег одбранила друго место на табели АБА лиге!

Екипа Вељка Мршића угостила је у петак македонски Карпош и поново уз велику муку оправдала улогу фаворита, као и у недавном дербију против Цибоне.

ЦЕДЕВИТА - КАРПОШ 81:77 (14:20, 22:19, 25:20, 20:18)

Овим тријумфом, шампион Хрватске осигурао је свој останак на другој позицији уочи последња два кола, у којима ће гостовати Олимпији (која је код куће победила и Партизан и Будућност) и код куће дочекати ФМП.

Вечерашњи гост у Загребу, екипа Драгана Николића, успела је да у првом овосезонском мечу савлада Цедевиту, али је остала за мало "кратка" у реваншу у Хрватској.

Српски крилни центар Драган Лабовић одиграо је одличан меч и са њим на челу Карпош Соколи одиграли су егал меч против фаворита. Четири минута пре краја, хрватски "плеј" Доминик Мавра довео је Карпош на само поен заостатка (73:72) и тај однос био је активан све до 39. минута (78:77), када је Филип Крушлин постигао одлучујућу тројку.

Најефикаснији играч домаћина био је Марко Араповић са 16 поена, а пратили су Миро Билан са 14, као и Филип Крушлин и Рајан Боутрајт са по 10. Цедевита је и у овом мечу наступила без повређеног Луке Бабића и уз велики труд успела да "укроти" отпор гостију, међу којима су добру игру показали и Мавра са 18 поена и Бојан Трајковски са 14.

Упркос поразу, Карпош је серијом одличних резултата, остварених пре свега код куће, обезбедио себи миран финиш сезоне у АБА лиги, па у последња два кола и мечеве против Задра и Мега Лекса дочекује са мирне две победе више од екипа које деле последње место - Морнара, Крке и Задра.

Задар - ЦИбона 18

Табела: Звезда 22-1, Цедевита 18-6, Партизан 17-6, Будућност 16-7, Цибона 11-12, Игокеа 11-12, ФМП 10-13, Олимпија 10-13, Карпош Соколи 9-15, Мега Лекс 9-14, МЗТ 8-15, Морнар 7-16, Крка 7-16, Задар 7-16

Извор: мондо.рс