ПОР: Бенфика прегрмела претешко гостовање код Браге!

Двојицу на леђима носи, гол даје и свима пркоси! Бенфика изборила изузетно важан тријумф на гостовању Браги, захваљујући Костасу Митроглуу - 1:0.

Фудбал 20.02.2017 | 10:30
Благо Бенфики док има Костаса Митроглуа. Класичан шпиц, онај који не игра у простор, нити између линија тима, него вуче увек напред и даје голове, вечерас је повукао славни клуб из Лисабона на врх табеле, пошто је минијатуром у 80. минуту преорао „Каменолом“ и ископао три бода вредна повратка на лидерску позицију.

Грчки нападач је малтене сам донео победу португалском прваку у 22. колу Примерире на гостовању Браги (1:0). После грешке везног реда домаћег тима, Раул Хименез је дотурио лопту Митроглуу, овај као тенк сравнио са земљом двојицу чувара, чак тројица наредних нису смела да га нападну, па ју је поред голмана Марафона протнуо у мрежу и омогућио Орловима да и даље имају бод више од Порта.

Била је ово седма узастопна победа Бенфике над Брагом у свим такмичењима, међутим, велике вредности, јер је представљала најтеже гостовање до краја шампиона, уз оно Спортингу.

Још једну врло добру партију за тим Витора Переире пружио је српски интернационалац Андрија Живковић, у првом полувремену имао је једну шансу и спремио две саиграчима, пре него што је у 72. минуту уступио месту асустенту Хименезу. Стандардно добар на месту задњег везног био је Љубомир Фејса.

У дресу Браге 90 минута на позицији штопера одиграо је Лазар Росић, а нападач Никола Стоиљковић је замењен у 72. минуту.