БЕЛ: Митровић растужио Јанковићев Стандард! Андерлехт убједљив у гостима!

Гент стигао до бода на гостовању у Лијежу – 1:1.  Мало левом, па десном. . . Сан Јури као у огледалу! Тилеманс зна са обе. . .

Фудбал 20.02.2017 | 10:00
Био је Александар Јанковић на добром путу да веже други тријумф и дефинитивно каже збогом лошем периоду. Међутим, укус победе му је одузео Србин Стефан Митровић.

Повремени репрезентативац наше земље је постигао други гол у сезони и допринео да Гент извуче живу главу у Лијежу – 1:1.

Полувреме се завршило по жељама Јанковића и Стандарда. Португалац Орландо Са је у 44.минуту бриљатним ударцем после центаршута са десне стране довео екипу Александра Јанковића у вођство.

Међутим, екипа из Лијежа ове сезоне има много проблема у дефанзиви. Видело се то у 51.минуту када је после гужве лопта дуго била у шеснаестерцу домаћина. Довољно да дође до Стефана Митровића који се наместио и погодио тамо где треба.

Мало левом, па десном... Сан Јури као у огледалу! Тилеманс зна са обе...

Као по оним добро познатим стиховима, Јури Тилеманс је излудео целу Белгију! Мало левом, па десном, у размаку од само два минута успео је 19-годишњи везни фудбалер да постигне два вансеријска гола и поведе Андерлехт до тешке победе на гостовању код Остендеа - 4:1 у 27. колу Про лиге за поравнање са Клуб Брижом на челу табеле.

Али има времена да се прича о коначном расплету. Вечерас ће цела Белгија говорити само о чудесним Тилемансовим головима. У 67. минуту, прихватио је једну ничију лопту и са 25 метара десницом одашео стрелу коју је било немогуће ухватити.

Међутим, права еуфорија настала је тек два минута касније. Фудбалски богови као да су узели неко огромно огледало и поставили га на центар игралишта. Тилеманс у другом чину у кадар улази са десног крила. Намешта лопту на готово исто место, али овај пут туче левицом. Уместо у леви, сада у десни рогаљ. И опет неодбрањиво. Пресликано. Невероватно.

Одавно се већ чека да овај момак пређе у неки већи клуб и повтрди се у некој озбиљној лиги. Чини се да је време. Белгију је прерастао.