Куп БиХ - Бајић: Фаворити смо на папиру, али…

Завршни турнир Купа Босне и Херцеговине за кошаркаше биће одигран за викенд у Сарајеву, а наступиће Игокеа (Александровац), мостарски Зрињски, Босна Ројал из Сарајева и Младост из Мркоњић Града.

Кошарка 18.02.2017 | 11:15
Куп БиХ - Бајић: Фаворити смо на папиру, али…
Кошаркаши Игокее завршни турнир Купа БиХ, који ће овог викенда бити одржан у Сарајеву, дочекују као фаворити, али тренер Александровчана Драган Бајић сматра да ће и остале екипе, Зрињски из Мостара, домаћин Босна Ројал, те Младост из Мркоњић Града, настојати да направе изненађење и домогну се трофеја.

"Игоси" ће у полуфиналу играти против Мостараца.

"Фаворити смо на папиру, али то требамо оправдати. Током ове седмице покушао сам психолошки да утичем на екипу, јер морамо максимално ући у завршницу Купа. Не бјежимо од улоге фаворита, али у Купу се игра једна утакмица и један лош дан може донијети изненађење", опрезан је Бајић уочи сутрашњег меча.

Зрињски дуел са Игокеом дочекује знатно ослабљен.

"Здравствени билтен није баш задовољавајући. Имамо изостанак Љубе Шамадана, те Марина Гиље који су повријеђени. Играчи који су на располагању су спремни за утакмицу и дат ће свој максимум. Драго ми је да смо изборили завршницу Купа БиХ те да смо за противника у полуфиналу добили екипу Игокее коју сви знамо. Тим који долази из АБА лиге је велики фаворит. Ми ћемо покушати пружити што јачи отпор реномираном противнику. Покушаћемо сарајевској публици представити Зрињски и град Мостар у што бољем свјетлу", истакао је тренер Зрињског Хрвоје Влашић за агенцију "Анадолија".

Освајач Купа Републике Српске Младост снаге ће одмјерити са Босном Ројал.

"Надам се да ћемо одиграти без оптерећења, како бисмо пружили максималан отпор Сарајлијама. Добро смо се припремили и ако нам се укаже прилика да их изненадимо, зашто то не бисмо учинили", поручлио је тренер Мркоњићана Горан Сладојевић.

Утакмица између Зрињског и Игокее игра се у суботу, 17. фебруара, од 20 часова у КСЦ "Скендерија". Истог дана од 17 сати у првом полуфиналном мечу снаге ће одмјерити домаћин Босна Ројал из Сарајева и Младост.

Финале је у недјељу, 18. фебруара, од 17 часова.

Извор: мондо.ба

Коментари / 0

Оставите коментар