БЛ: Порази Келна, али и Хофенхајма на јубилеју Нагелсмана!

Хофенхајм уписао тек други пораз ове сезоне, и то у мечу против Волфсбурга, којим је обиљежена годишњица Јулијана Нагелсмана на клупи.

Фудбал 13.02.2017 | 09:30
Најмлађи тренер у историји Бундеслиге на најгори могући начин заокружио је прву годину тренерског стажа.

Хофенхајм је поражен 2:1 од Волфсбурга, послије великог преокрета домаћина.

Нагелсманова екипа водила је на полувремену, али је послије врло лоших других 45 минута игре уписала тек други пораз ове сезоне.

Препород Хофенхајма почео је тог 13. фебруара прошле године ремијем са Вердером у Бремену, а од тада Хофенхајм је под Нагелсмановим вођством уписао 15 побједа, 11 ремија и шест пораза у Бундеслиги.

Истини за вољу, „провукао“ се Хофенхајм у посљедњем колу прошле сезоне и изборио опстанак пошто су му резултати осталих мечева ишли на руку, али је Нагелсман потпуно препородио екипу, што је дошло до изражаја ове сезоне.

Хофенхајм је у трци за Лигу шампиона, а тек прије два кола доживио је први пораз, на гостовању Лајпцигу.

Треће мјесто на табели имао је Хофенхајм у џепу послије првих 45 минута меча у Волфсбургу, пошто је Зубер у 26. минуту „за милиметар“ избјегао офсајд замку, а потом ударцем у супротни угао матирао Дијега Бенаља.

Фудбалери у плаво-црном доминирали су у првом полувремену, међутим, послије повратка са одмора све се промијенило.

Само пет минута у наставку  требало је екипи Валеријена Измаела да изједначи, и то каквим голом.

Максимилијан Арнолд покупио је „волејом“ избијену лопту након корнера и послао лопту у мрежу поред Баумана, који је парадом само уљепшао погодак.

Имао је Хофенхајм прилика за ново вођство, међутим, Бенаљо се истакао у два наврата, прво је одбранио покушај Демирбаја у 59, а нешто касније успио је одбити лопту Салаја, па је Блажчиковски стигао да интервенише и избије лопту на метар од свог гола.

Казна за ове промашаје стигла је Хофенхајм у 73. минуту, послије неколико полуприлика пред Баумановим голом.

Данијел Дидави најбоље се снашао у шеснаестерцу послије слободног ударца и постигао гол за потпуни преокрет и три важна бода.

Велике заслуге за тријумф иду тренеру Волфсбурга Валеријену Измаелу, који је, између осталог, увео Дидавија на полувремену и показало се то као пун погодак.

Волфсбург је послије шесте побједе ове сезоне побјегао на шест бодова разлике у односу на Вердер, који је испод црте, док је пети са 34 освојена бода.

Невен Суботић дебитовао је за Келн, али није успио да спријечи пораз "јарчева" од Фрајбурга. Домаћи фудбалери славили су резултатом 2:1, головима Грифа и Филипа, док је гол за Келн постигао Модесте.