АБА: Звезда добила Цибону за овјеру 1. мјеста! Цедевита спустила Партизан на 4. мјесто!

Црвено-бели победом над Цибоном и теоретски обезбедили пол позицију пред плеј оф АБА лиге. Радоњић распоредио минутажу, а Милко Бјелица завршио меч у првом полувремену због повреде леђа.  Цедевита опет боља од Партизана! Боутрајт и Билан предводили Загрепчане до важне победе у борби за друго место пред плеј-оф АБА лиге.

Кошарка 12.02.2017 | 22:45
Иако недељама уназад то није ни довођено у питање, вечерас је и теоретски потврђено:

Црвена звезда мтс ући ће у плеј-оф АБА лиге са првог места табеле, што ће јој у доигравању донети предност домаћег терена.

ЗВЕЗДА - ЦИБОНА 69:56 (22:13, 18:16, 15:17, 14:10)

Тријумфом над гостима из Загреба, екипа Дејана Радоњића остварила је постављени циљ за ову фазу АБА лиге, па ће у утакмицама против Карпош Сокола, Олимпије, ФМП-а и Будућности моћи да размишља о другим биткама - најпре Купу Радивоја Кораћа, а потом и борби за пласман у Топ 8 Евролиге.

Додуше, са таквом мишљу црвено-бели одиграли су вечерашњи меч у хали "Александар Николић", у којој су прекинули свој најдужи овосезонски низ од три узастопна неуспеха.

Радоњић је ротирао играче, распоредио минутажу и пружио шансу и "ровитом" Стефану Јовићу, који је био стартер и на терену провео само осам минута прве четвртине. Намера тренера Звезде очигледно је да бар симболичном минутажом не допусти свом првом "плеју" да током опоравка од повреде леђа потпуно испадне из такмичарског ритма.

За то време, Огњен Добрић је заиграо упркос повреди десне шаке и са бандажираним кажипрстом био је један од најистакнутијих међу домаћима, са девет поена за 14 минута у игри. Уз њега, истакли су се и капитен црвено-белих Лука Митровић са 12 поена и Огњен Кузмић, који је завршио меч са "дабл-дабл" учинком од такође 12 пона и 10 скокова.

Са друге стране, Радоњићеви разлози за бригу су то што Немања Дангубић због повреде тетиве ни вечерас није могао да буде у ротацији, а на списку повређених могао би да му се придружи и Милко Бјелица, који је против Цибоне играо само у првом полувремену.

Искусни центар провео је на терену мање од три минута, када је у једном дуелу под кошем застао, држећи се за леђа. Потом је сам отишао на клупу, па и у свлачионицу, из које се вратио само до полувремена.

Црвено-бели ће наредни меч одиграти у Скопљу, на гостовању Карпошу, а Бјеличино испадање из ротације свакако би додатно оптеретило "ровити" састав браниоца титуле. Тај меч заказан је за уторак, а Звезда ће потом право из Македоније отпутовати у Ниш, за завршницу Купа Радивоја Кораћа, на којем ће учествовати од четвртка.

На паркет екипе Драгна Николића српски и регионални шампион истрчаће са скором 21-1, обезбеђеним у првом полувремену вечерашњег дуела. Комбинована петорка Цибоне, са Антом Госпићем на челу, реаговала је при максималном вођству Звезде од 20 поена (53:33), примакла се на девет разлике у 32. минуту (59:50), али су Митровић, Кузмић и Митровић отклонили могућност било каквог изненађења.

ЗВЕЗДА: Волтерс 11, Томпсон, Митровић 12 (6 ск, 6 ас), Лазић 9, Симанић, Добрић 9 (1/5 за три), Симоновић (0/4 за три), Џенкинс 4, Гудурић 7 (1/4 за три), Јовић 3, Кузмић 12 (10 ск), Бјелица 2.

ЦИБОНА: Рејнолдс 4, Шакић 4 (6 ск), Маринели 9, Марић, Жорић 6, Ћорић, Бошњак 2 (5 ск, 5 ас), Розић 4, Сулејмановић 6, Славица 7, Јоксимовић 5, Госпић 9.

Цедевита опет боља од Партизана! Боутрајт и Билан предводили Загрепчане до важне победе у борби за друго место пред плеј-оф АБА лиге.

Кошаркаши Партизана нису успели да се реванширају Цедевити за новембарских 87:97 у дворани "Александар Николић".

Рајан Боутрајт (21 поен, три тројке) био је нерешива енигма за одбрану црно-белих, који су изгубили 17 лопти и дозволили домаћину 10 офанзивних скокова, од којих је бар половина за директну последицу имала (лако) примљене поене.

Партизан је успео да преполови максималних "минус 20" из 31. минута (62:42), у 37. минуту је после тројке Вање Маринковића било 68:58, али је Миро Билан (14п, 10ск) изнудио фаул Ђорђа Мајсторовића у борби за одбитак и са два слободна бацања избио ветар из Партизанових једара.

Био је то почетак серије од 7:0, уз асистенцију и "2+1" Боутрајта (75:58), којом је отклоњена и последња дилема око исхода дербија 22. кола.

Цедевита - Партизан 79:67 (16:18, 21:12, 22:12, 20:25)!

Изабраници Александра Џикића завршили су тако мини-циклус дерби мечева са победом и два пораза.

То је боље од 0-3 из првог "круга" регионалног такмичења, али проблем представљају укупних 0-4 у дуелима са Будућношћу и Цедевитом, конкурентима за друго место и предност домаћег терена у полуфиналу плеј-офа.

Три екипе су сада изједначене са по 16-6, али је Партизан најлошији у "троуглу" и био би четврти ако би оваква ситуација остала на снази и после 26. кола.

Црвена звезда (21-1) је раније у недељу обезбедила прво место победивши Цибону, тако да смо од вечерас за корак ближи полуфиналним окршајима "вечитих" ривала... Остају још четири кола да се то, евентуално, промени.

ЦЕДЕВИТА: Џејмс 8, Крушлин 6, Боутрајт 21 (5ск, 3ас, 4изг), Катић 3, Жганец 10 (4ск), Муса 2 (3ас), Билан 14 (10ск, 3ас, 4изг), Шурна, Бегић 1, Рогић, Томас 3 (4ас, 3укр), Араповић 11 (4ск).

ПАРТИЗАН: Ратковица 6 (3ас), Врабац (4ск, 2ас), Маринковић 12 (тројке 3/5), Величковић 6, Мајсторовић 4 (3ск, 2ас, 3изг), Бирчевић 18 (тројке 4/6, 7ск), Копривица 5, Андрић 4 (4ск), Хечер 8 (3ск, 3ас, 4изг), Пот, Гордон 2, Луковић 2.

ФМП Железник - Олимпија 89:79

Табела: Црвена звезда 21-1, Будућност 16-6, Цедевита 16-6, Партизан 16-6 Цибона 11-11, Игокеа 10-11, ФМП 9-13, Олимпија 9-13, Карпош 9-13, МЗТ 8-14, Морнар 7-14, Мега 7-14, Крка 7-15, Задар 6-15.

Извор: мондо.рс