НБА: "Дабл-дабл" Јокића, Бјелица и Боби симболично!

Сва тројица српских интернационалаца играла су у ноћи између среде и четвртка. Мајсторије Јокића овог пута недовољне за победу, Денвер губи предност у трци за плеј-оф. Мајами добио и 12. меч заредом!

Кошарка 09.02.2017 | 11:45
После "трипл-дабла" у петак, Никола Јокић је у поразу Денвера од Атланте (117:106) забележио први фебруарски "дабл-дабл", а чак 18. од почетка сезоне.

Млади крилни центар нанизао је 18 поена (две тројке), 15 скокова и три асистенције, али његов тим је посебно у првом полувремену играо лошу одбрану и заслужено изгубио.

Денвер је пре десетак дана био осми на табели Запада, са солидном предношћу у односу на конкуренте за пласман у плеј-оф, међутим, сада га озбиљно угрожава Портланд, који има исти број победа и један пораз више.

Немања Бјелица и Бобан Марјановић нису ни близу Јокићеве улоге у тиму и учинка, али су у ноћи између среде и четвртка њихови тимови славили победе.

Минесота је изненадила Торонто и омогућила Вашингтону да преузме треће место на Истоку (115:112, Бјелица 3п, 1ас за 15 минута), док је Детроит декласирао Лејкерсе 121:102, а Марјановић за четири минута такозваног "гарбиџ тајма" успео да забележи четири поена, четири скока и једну асистенцију.

Кливленд Кавалирси су четвртом узастопном победом, у комбинацији са поразима Бостона и Торонта, учврстили вођство на табели Источне конференције, где Мајами Хит наставља своју невероватну серију и после веома лошег старта истиче озбиљну кандидатуру за плеј-оф.

Екипа коју предводи Словенац Горан Драгић у Милвокију је убедљиво победила Баксе и Јаниса Адетокунба (88:106), за 12. тријумф у низу! Последњи пут је Мајами изгубио управо у Милвокију 14. јануара, што му је тада био 10. пораз у 11 утакмица.

ТАБЕЛЕ

Исток: Кливленд 36-15, Бостон 33-19, Вашингтон 31-21, Торонто 32-22, Атланта 31-22, Индијана 29-23, Чикаго 26-27, Детроит 25-28 (плеј-оф), Шарлот 24-28, Мајами 23-30, Милвоки 22-29, Њујорк 22-32, Орландо 20-34, Филаделфија 18-34, Бруклин 9-44.

Запад: Голден Стејт 44-8, Сан Антонио 40-12, Хјустон 38-17, Јута 34-19, ЛА Клиперс 32-21, Мемфис 33-22, Оклахома 30-23, Денвер 23-29 (плеј-оф), Портланд 23-30, Сакраменто 21-32, Далас 20-32, Њу Орлеанс 20-33, Минесота 20-33, ЛА Лејкерс 18-37, Финикс 16-37.

Извор: мондо.рс