ИТА: Џеко блистао, Рома разбила Фиорентину!

Дебакл Фиорентине, 27. гол Џека од почетка сезоне! У једном од дербија 23. кола Серије А - два гола "Дијаманта" и нова победа Роме над ривалом из Фиренце. Един Џеко - уништитељ Фјорентине и најбољи стрелац Серије А! Вучица разбила Фјорентину у свим сегментима, па је тим Паула Соузе имао срећу што разлика није била још већа - 4:0!

Фудбал 07.02.2017 | 23:20
Болеће фудбалере Роме још дуго онај пораз од Сампдорије прошле седмице, највише због тога што је Јувентус сада побегао на велика четири бода, уз утакмицу мање. Изгледи да се претекне Дама нису велики, али Вучица се не предаје! Зато је Фјорентина сломљена на Олимпику без много трзавица - 3:0.

Јер, улог је и даље велики, а то је место које води директно у Лигу шампиона наредне сезоне. Вучица је од Олимпика створила неосвојиву тврђаву, а од Виоле топовско месо. Јер, не само што је Рома везала десету узастопну победу у свом дворишту, већ је поново бедем испред гола Војћеха Шћенсија била непремостива препрека за једног противника. И то за једног од ефикаснијих у Серији А.

У последњих 20 година, када су мечеви Серије А у питању - 18 победа Роме и два тријумфа Фиорентине у престоници.

Из кола у коло, Рома одушевљава партијама на свом "Олимпику", где је вечерас против Фиорентине славила убедљив, 4:0 (1:0) и тако уписала 14. узастопну победу у Серији А, чиме је додатно поправила клупски рекорд - који траје!

За разлику од гостовања, где је тим Лучана Спалетија просуо превише бодова, игра пред домаћим навијачима даје наду да трка за шампионском титулом још није изгубљена.

РОМА - ФИОРЕНТИНА 4:0 (1:0)

Поново је кључна фигура сусрета био репрезентативац БиХ, двоструки стрелац Един Џеко, али и капитен Данијеле де Роси, који је одиграо можда и најбољи меч ове сезоне и уписао две асистенције.

Рачунајући голове за Рому у Серији А, Купу Италије и Лиги Европе, као и поготке за репрезентацију, Џеко тренутно има 27 голова и један је од најефикаснијих фудбалера у Европи.

Римљани су након првих 45 минута имали гол предности, који је постигао - Џеко. Сјајан пас упутио му је Данијеле Де Роси, а прекаљени центарфор мирно је примио лопту, имао довољно времена да се намести, што је значило само једно...

Само три минута касније Џеко је могао још једном да затресе мрежу Ћипријана Татарушануа, али је румунски чувар мреже одлично интервенисао и сачувао свој гол.

"Дијамант" је наставио серију импресивних партија пред домаћим навијачима, с обзиром да је у 11. мечу ове сезоне постигао већ девети гол, а шести на последњих пет мечева стигао је у других 45 минута.

Такође, још једном је показао да је изузетно расположен када су на другој страни фудбалери Фиорентине, с обзиром на то да је на последњих пет мечева са љубичастима, у првенству и Купу, постигао исто толико голова.

Без Николе Калинића, који је меч одгледао са клупе, али и Јосипа Иличића, који је шансу добио тек у последњих тридесетак минута, Фиорентина није личила на себе.

Растрчани домаћини доминирали су већим делом првог полувремена, а осим гола Џека пропустили су још неколико изгледних прилика. Пре свега Бразилац Бруно Перес, који се у прилично доброј ситуацији обрукао и послао лопту далеко преко гола.

Наставак је почео новим голом у мрежи гостију. У 58. минуту још једном је асистирао капитен Де Роси, овај пут из прекида, а високи Федерико Фацио био је највиши у скоку и уз помоћ стативе повисио на 2:0.

Потпуно се распала игра гостију у другом полувремену. Рађа Наинголан још једну одличну партију крунисао је трећим голом петнаест минута прије краја, да би Џеко својим другим поготком у 83. минуту запечатио судбину ривала.

Био је то његов 17. погодак ове сезоне, чиме је избио на чело листе стрелаца Серије А.

Прилику да дебитује за Рому добио је у самом финишу и Клемон Греније, једино зимско појачање Роме, који је стигао из Лиона.

Тим из престонице Италије овим тријумфом вратио се на другу позицију, са четири бода мање и утакмицом више од првопласираног Јувентуса.

Рачунајући од сезоне 2012/13, резултати на "Олимпику" када играју ова два клуба у Серији А су: 4:2, 2:1, 2:0, 4:1 и 4:0, уз податгак да Рома има 18 победа и два пораза против Виоле у првенственим мечевима код куће у последњих 20 година.