ШПА: Катаи асистент у побједи Алавеса, Сосиједад напада ЛШ, нови пораз Васиљевића!

Фудбалери Алавеса надиграли су Спортинг 4:2, а асистент првог гола у Хихону био је Александар Катаи. Фудбалери Реал Сосиједада победили су вечерас на свом терену екипу Осасуне са 3:2 у утакмици 21. кола шпанске Ла лиге.

Фудбал 06.02.2017 | 08:00
Најбоља партија Александра Катаија од доласка у Шпанију! Асистенције, лопте испод земље – магични Алавес у Хихону! Тим из Баскије лако до тријумфа на гостовању Спортингу – 4:2.

Српски репрезентативац је у првом старту од октобра месеца помогао Рубенсу Собрину да донесе Алавесу вођство, сјајним пасом у празан простор.

У наставку меча погађали су Сантос, Мендес и Алексис, да би Траоре и Кастро у последњих пет минута ублажили дебакл Спортинга.

Катаи је играо до 66. минута, док је цео меч на терену у дресу тима из Виторије провео Ненад Крстичић.

Алавес је првом победом после четири кола побегао на 14 бодова од зоне испадања, где му је најближу управо Спортинг, па је овим тријумгом у Хихону направио огроман корак ка опстанку у Ла лиги.

У следећем колу у Виторију стиже Барселона.

Фудбалери Реал Сосиједада победили су вечерас на свом терену екипу Осасуне са 3:2 у утакмици 21. кола шпанске Ла лиге.

Осасуна је повела голом Кенана Кодра у 25. минуту, али је Реал Сосиједад у другом полувремену преокренуо резултат.

Раул Навас је изједначио у 62. минуту, а предност домаћој екипи донели су Карлос Вела и Хуанми у 72, односно 77. минуту. Пораз Осасуне ублажио је Серхио Леон у 79. минуту.

Сосиједад је после 12. победе у шампионату "попео" на пето место на табели и има 38 бодова, један мање од Атлетико Мадрида док је Осасуна претпоследња са само десет, осам од сигурне зоне.

Сосиједад у наредном колу гостује Еспањолу, док Осасуна дочекује Реал Мадрид.