Бојиновићу ипак условна казна, а не затворска!

Иако су поједини француски медији пренели да ће Младен Бојиновић морати у затвор, српски рукометаш је кажњен четири месеца условно због намештања меча.

Остали спортови 02.02.2017 | 17:15
Бојиновићу ипак условна казна, а не затворска!
Бојиновић је у процесу у којем је 14 особа кажњено за превару 2012. у Француској кажњен и новчано са 20.000 евра.

Најтежу казну је био менаџер кладионичарске куће Никола Жиле, такође четири месеца иза решетака, али и 40.000 евра. Два месеца и 20.000 евра добио је Драган Гајић.

Браћа Карабатић, Лука и Никола, су свега неколико дана након освајања титуле првака света са Француском, кажњени на по два месеца условно те са по 10.000 евра.

Суд у Монпељеу је у јулу 2015. године донео пресуду, али се 14 оптужених жалило. Они су осуђени да су наместили резултат полувремена дуела између Монпељеа и Сесона.

Једна особа је уплатила 100.000 евра на квоту 2,9 да ће Сесон, који се борио за опстанак, водити на полувремену против Монпељеа, који је коло пре тога освојио титулу, а за који су играли Карабатићи и Бојиновић.

Никола је негирао умешаност, истакавши да се његова девојка кладила без његовог знања, те преузела апликацију на лаптопу, што је она и потврдила. Лука је признао да се кладио са девојком, а бранио се речима "глупост младог играча".

Бојиновић има 40 година али се и даље бави актино рукометом. Игра за француског друголигаша Тремблеј, а током каријере је наступао за Партизан, Адемар Леон, Барселону, Монлеље, ПСЖ и Борац из родне Бањалуке.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар