ИТА - Куп: Џеко и Тоти одвели Рому у полуфинале!

Рома је тешком муком савладала друголигаша Ћезену (2:1) и изборила пласман у полуфинале Копа Италија, гдје је очекује градски ривал Лацио.

Фудбал 01.02.2017 | 23:38
Римљани су почели у комбинованом саставу на челу са капитеном Франческом Тотијем, али се ситуација на терену није развијала у жељеном правцу па је тренер Лућано Спалети најприје у игру увео капитена Босне и Херцеговине Едина Џеку, а потом и Рађу Наинголана.

Ћезена, која се бори за опстанак у Серији Б (19. мјесто од 22 екипе), храбро се супротставила фаворизованом ривалу на "Олимпику" и у већем дијелу меча била равноправан ривал.

Ипак, Џеко је у 68. минуту довео "вучицу" у вођство на асистенцију Стефана Ел Шаравија - 1:0.

Међутим, ни тада се гости нису предали већ пет минута касније стигли до изједначења поготком Луке Гаритана након катастрофалне грешке бразилског голмана Алисона - 1:1 .

И кад се чинило да ће се играти продужеци на "Олимпику", у 95. минуту досуђен је једанаестерац за домаћина, који је у гол и пролаз међу четири најбоље екипе претворио легендарни капитен Франческо Тоти.