ПОР: Шок на Бонфиму! Портов “плаћеник“ срушио Бенфику, Змајеви и даље живе!

Андрија Живковић и Љубомир Фејса одиграли свих 90 минута.

Фудбал 31.01.2017 | 00:22
Пре само 15 дана разлика је била целих пет бодова што у неуравнотеженом првенству какво је португалско често уме да буде пресудно. Овај пут је, међутим, Порту требало само три кола да тај заостатак за Бенфику скрати на само бод минуса. И Бенфика је помогла. После 3:3 у судару са Боавистом - у којем су лисабонски Орлови барем успели да се врате после 0:3 већ у 25 минуту - те пораза од 1:3 у Куп сусрету са Мореиренсеом још један разочаравајући резултат за браниоца титуле најбољег у Португалији. Виторија Сетубал је у последњем мечу 19. кола Примеире савладала Бенфику са 1:0.

Једини гол на утакмици је на центаршут Арнолда Сисока у 21. минуту постигао Зе Мануелкога су штопери Бенфике - искусни Луизао прецизније - оставили потпуно самог на првој стативи. Савршен трзај главом и хладан туш за фаворизоване госте.

Посебно занимљив детаљ - Зе Мануел је играч Порта на позајмици у Сетубалу. Ако Змајеви освоје титуле умеће да му цене овај гол.

Све после тога - константни покушаји Бенфике да стигну до преокрета. И сви до једног узалудни. Мада је судија у 94. минуту утакмице можда и оштетио Орлове за пенал, али тад се заиста ретко свира најстрожа казна.

Разочаравајућ крај друге утакмице Андрије Живковића у стартних 11 Бенфике. У складу са резултатом, овај пут није било хвалоспева на рачун његове игре. Али је и сада - и не пишемо то само зато што је домаћи фудбалер - често баш Живковић издвајан као једина светла тачка у игри Орлова.