Цвајта: Брауншвајг заборавио како се побјеђује на страни!

Лидер Цвајте се у надокнади времена спасао пораза од Вирцбургера - 1:1.

Фудбал 28.01.2017 | 21:50
Деловао је Ајнтрахт из Брауншвајга као најозбиљнији кандидат за пласман у Бундеслигу, али његове амбиције све чешће трпе жестоке ударце. Екипа из Доње Саксоније опет није победила у гостима, штавише једва се спасла пораза, али је макар донела бод из Вирцбурга, где је домаћин претио да направи сензацију - 1:1.

На крају, лидера Цвајта сачувао је шведски нападач Кристофер Ниман. У првом минуту надокнаде реаговао је на пас Словенца Ника Омладича и на тај начин Ајнтрахт је успео да се извуче, иако му је од 33. минута претио пораз, после поготка Албанца Раме.

Ово је саставу из Брауншвајга била шеста узастопна утакмица без победе у гостима (по три ремија и пораза), па сад уопште не делује убедљив. Штавише, уколико Штутгарт слави сутра, а Хановер у понедељак онда ће све три првопласиране екипе на табели имати исти број бодова - 35.