ФА Куп: Дерби и Лестер морају све испочетка - 2:2!

Вес Морган спасао шампиона у 86. минуту и омогућио му поновљени меч.

Фудбал 27.01.2017 | 23:44
Лестер мора на поправни, на Прајд парку извукао је само "прелазних" 2:2! Чета Стива Мекларена која није изгубила на свом буњишту откако ју је преузео овај стручњак, испрсила се пред шампионом у првом мечу 4. рунде ФА купа, успела је да преокрене заостатак од једног гола и на крају у недостатку среће остала без великог скалпа у 86. минуту.

Капитен Лестера Вес Морган био је ужасан у поразу од Саутемптона протекле недеље (0:3), али за све то искупио се вечерас пошто су Лисице управо његовим голом стигле до ремија који им гарантује поновљену утакмицу на њиховом стадиону. Резервиста Греј је центрирао, а снажни штопер главом закуцао лопту у мрежу Овнова.

Свој шоу вечерас је имао искусни нападач Дарен Бент. Он је прво дао аутогол у 8. минуту, да би у 21. својим десетим поготком на 11 последњих утакмица ФА купа изједначио резултат - 1:1. У финишу првог дела Брајсон је по други пут матирао голмана Лестера - 2:1. Гости су се на старту другог дела добрано испромашивали - пре свих Оказаки, али треба одати признање и голману Дербија Скоту Карсону - деловало је тада да би домаћи све то могли да казне, но шампион се извукао у задњи час већ описаним поготком Моргана...