ШПА: Чаушић није довољан за побједу Осасуне!

Гол Чаушића, али Осасуна наставља по старом... Малага однела бод из Памплоне, Осасуна ни 12. меч заредом у Примери није славила! Голом српског фудбалера "фењераш" Примере повео пред крај меча, али је Малага експресно изједначила у премијерном мечу 20. кола.

Фудбал 27.01.2017 | 23:31
Навијачи Осасуне на првенствену победу своје екипе чекају од 17. октобра прошле године, а ни вечерас није дошао крај тој црно-серији. Тим из Памплоне на свом терену је ремизирао 1:1 са Малагом у првој утакмици 19. кола Примере.

Горан Чаушић, некадашњи фудбалер београдског Рада, био је на добром путу да постане јунак Осасуне. Дао је гол у 76. минуту после асистенције Кенана Кодра и пробудио наду присталицама домаће екипе.

Ипак, та нада је трајала веома кратко. Тачније, само три минута, јер је Игнасио Камачо после додавања Ернандеза поравнао на 1:1 и како се касније испоставило, то је би коначан резултат.

Мора се, додуше, признати да је Осасуна имала и доста среће, односно сјајног голманаФернандеза који је још у 18. минуту одбранио пенал Мичелу Сантосу.

Занимљиво, једина два одбрањена пенала у Примери ове године дело су управоФернандеза. Чувар мреже Осасуне успео је то да уради претходно и на утакмици са Валенсијом.

На жалост домаћих, Осасуна је овим ремијем изједначила негативни клупски рекорд у Примери од 12 мечева заредом без победе, а исте низове правила је у сезонама 2000/2001 и 2004/05.

Осасуна је тако остала на само једној победи у сезони и има 10 бодова, колико има и Гранада, али мећ мање. Малага је тренутно 13. са 22 бода.