БЛ: Ајнтрахт из Гелзенкирхена до трећег мјеста!

Брљотина на квадрат - то је Шалке! Фудбалери Ајнтрахта озбиљни су у намери да се пласирају у Лигу шампиона, стигли су до треће позиције на отварању 18. кола Бундеслиге. Ајнтрахт освојио Гелзенкирхен после 18 лета! После скоро 18 година, Ајнтрахт из Франкфурта је савладао Шалке на "Фелтинс Арени" на отварању 18. кола немачке Бундеслиге - 0:1 (0:1).

Фудбал 27.01.2017 | 23:19
Нико не уме да брља и квари сопствену срећу као Шалке! То нам је ваљда свима јасно после новог изненађујућег и врло непријатног пораза код куће од Ајнтрахта - 0:1!

То што их је нешто, ваљда с неба, погурало у прошлом колу да сломе отпор Инголштата у судијској надокнади и победом започну други део сезоне као да није био довољан мотив да запну из петних жила и тријумфом над тимом Ника Ковача крену ка горњем делу табеле и што је још важније, приближе се директном ривалу за место у Лиги Европе. Овако, Ајнтрахт је са нова три бода избио на треће место и има чак 11 бодова више од свог данашњег ривала.

Тренутак одлуке догодио се у 33. минуту. Ситуација очигледно сатима увежбавана на тренинзима практично је показана на великој сцени. Сви су очекивфали центаршут из скраћеног корнера, Хасебе је одиграо по земљи у срце шеснаестерца, а Давид Абрахам је направио сјајан блок за Алекса Мајера који је закуцао лопту у мрежу. Да се снажни шпиц лагано дошета до лопте искусни Аргентинац Абрахам омогућио је тако што је рукама у том блоку задржао Налда...

Шалке јесте имао више од игре, али осим једне идеалне ситуације Бургшталера после асистенције Бенталеба тако добрих прилика није имао. Чак се може рећи да је Ајнтрахт у других 45 минута прилично лако одбранио предност стечену у првом полувремену.

Наш Мијат Гаћиновић одиграо је свих 90 минута за госте. Истакако једним добрим убацивање за Мајера после ког је капитен Ајнтрахта за мало био непрецизан, и сјајном Зидановом пируетом када је пред крај извртео Сеада Колашинца...

"Рудари" су последњи пут изгубили од Ајнтрахта код куће у мају 1999. године и од тада су у Гелзенкирхену на 13 утакмица против екипе из Франкфурта уписали осам победа и пет "егала".

Али, свакој серији дође крај.

Шалке - Ајнтрахт 0:1 (0:1).

Екипа хрватског тренера Нике Ковача прекинула је у петак увече ту негативну серију захваљујући једној увежбаној комбинацији на тренингу и одличном ударцу капитена Александра Мајера.

Иако је Шалке жестоко кренуо и већ у петом минуту погодио мрежу Хајнца Линднера, стрелац је био Гвидо Бургшталер, али је гол оправдано поништен због офсајда.

Имали су и гости неколико опасних ситуација пред голом Ралфа Фармана, међутим до 34. минута резултат се није променио.

Тада је уследила увежбана акција после слободног ударца - Јапанац Макото Хасебе је упутио повратну лопту за капитена Александра Мајера, који је погодио десни угао за вођство Ајнтрахта - 0:1 и уписао свој 116. погодак за тим из Франкфурта.

Само два минута касније уследио је жесток, али ненамеран старт репрезентативца Босне и Херцеговине Сеада Колашинца на младог српског фудбалера Мијата Гаћиновића, ипак, без већих последица иако се чинило да је постојала опасност од прелома.

Мајер је у судијској надокнади првог дела могао да практично овери победу Ајнтрахту, али је после његовог ударца главом лопта отишла за мало поред стативе.

Почетком наставка, Бургшталер је у два наврата пропустио добре шансе да анулира предност гостију, али није био прецизан из изгледних ситуација.

Шалке је до финиша разумљиво стално нападао и покушавао да барем стигне до изједначење, што је отварало простора за брзе контранападе гостију да евентуално "преломе" утакмицу, али се нису најбоље у пар ситуација снашли Мајер и резервиста Харис Сеферовић.

Ипак, Ајнтрахт је одличном тактичком партијом успео да стигне до деветог тријумфа ове сезоне и барем до сутра предвече, кад је на распореду већина осталих утакмица, остане на трећем месту Бундеслиге.