ИТА: Јуве лако до рекорда на Алегријев јубилеј!

Јувентус је већ у првих 15 минута решио недељни дерби против Лација (2:0) у 21. колу Серије А и уписао 16. победу! Оборен је и клупски рекорд као честитка Масимилијану Алегрију за његов 300. меч у првенству.

Фудбал 22.01.2017 | 15:00
Готово све је пред недељну утакмицу између Јувентуса и Лација у матине термину било на страни актуелног шампиона и лидера италијанског првенства.

Од традиције по којој је Јуве славио на пет међусобних утакмица у Серији А, до податка да је римски тим последњи пут победио у Торину 15. децембра 2002. године (1:2), а посљедњи бод освојио деценију касније (0:0).

"Бјанконери" су имали и два додатна мотива - желели су да оборе клупски рекорд: 26 узастопних победа у Торину, као и да са три освојена бода честитају тренеру Масимилијану Алегрију 300. утакмицу у Серији А.

Иако је Алегри поприлично променио тим и тактику - први пут је Јуве заиграо у формацији 4-2-3-1 са Паулом Дибалом и Самијем Кедиром у везном реду, Хуан Куадрадо је био на крилу, а Марио Манџукић иза јединог центарфора Гонзала Игуаина, победа је остварена.

ЈУВЕНТУС - ЛАЦИО 2:0 (2:0)

И то у првих 15 минута готово је осигурана 171. "рецка" Алегрија, који је у тренерској каријери изгубио само 67 пута.

Већ у петом минуту Јуве је стигао до вођства - Марио Манџукић је у скоку спустио лопту на волеј Паола Дибале, а Аргентинац из прве погодио леви угао - 1:0.

После само десетак минута, Јуве је практично завршио посао - Колумбијац Хуан Куадрадо је одлично центрирао, а у казненом простору се још боље снашао Гонзало Игуаин и савладао Федерика Маркетија - 2:0.

Лацио је први пут запретио у 24. минуту захваљујући српском репрезентативцу Сергеју Милинковић-Савићу, чији је ударац са 20-ак метара прошао тик поред леве стативе.

Игуаин је постигао други погодак у 30. минуту, али је гол оправдано поништен због офсајда.

Небеско-плави, који су пред гостовање у Торину уписали четири победе на пет последњих првенствених мечева, нису данас показали много. Вероватно због умора изазваног тешком утакмицом против Ђенове (4:2) након које су осигурали пласман у четвртфинале Купа Италије.

Ипак, су заиграли нешто боље у другом полувремену и неколико пута запретили голману Ђанлуиђију Буфону, али нису успели да постигну макар почасни гол.

Још су, кад се све сабере, "лацијали" добро и прошли, јер је Јуве у наставку пропустио неколико одличних прилика.

Српски фудбалер из Лација Душан Баста је сусрет пропустио због повреде, а Филип Ђорђевић је ушао у 61. минуту уместо Лукаса Биље.