ШПА: Севиљи голеада за пету побједу заредом!

Фудбалери Севиље савладали су Осасуну у гостима са 4:3 (1:1), после преокрета у мечу 19. кола шпанске Примере.

Фудбал 22.01.2017 | 14:30
Севиља је везала и пету победу, па има бод заостатка на другој позицији у односу на водећи Реал Мадрид који има и меч мање. Осасуна је и даље на дну са само девет бодова.

Два пута је гостујући тим морао да јури заостатак. Осасуна је повела у 15. минуту преко Леона. После аута са десне стране, лопту је из мртвог угла центрирао Торес, леон је био на петерцу и ударцем „из прве“ савладао голмана.

Два минута пре краја полувремена резултат је изједначен. Прво је Ибора са око 18 метара себи наместио лопту и шутирао, голман је већ био савладан, али је лопта погодила стативу, одбила се до Јоветића, голман је кренуо ка њему, али је црногорски фудбалер вратио лопту на петерац, где Ибори није било тешко да затресе празну мрежу.

Ипак, исти играч у 63. минуту омогућава Осасуни да поново повреде, постигавши аутогол. 11 је центрирао, Ибора је хтео да избаци у гол аут из прве, али је она завршила у иза леђа његовог голмана.

Ибора је био актер и код трећег поготка, поново погодивши празну мрежу, ухватио је главом одбитак, јер је голман претходно изашао како би зауставио покушај другог фудбалера Севиље.

На 3:2 повисио је Васкес у 80. миуту када је после корнера главом окрзнуо лопту и спровео је у мрежу. Коначан резултат постављен је у судијској надокнади времена. Прво је Севиља отишла на плус два, преко резервисте Сарабије, а онда је Кодро ублажио пораз своје екипе.