Свијет у шоку! Прелијепа руска гимнастичарка завршила каријеру у 19. години!

Руска гимнастичарка Јана Кудрјавцева одлучила је да заврши каријеру, иако ће у септембру напунити тек 19 година.

Остали спортови 21.01.2017 | 18:15
Кудрјавцева је овај радикални потез повукла због тешке повреде стопала. Она је на Олимпијским играма у Рију освојила сребрну медаљу.

Јана је на Светским првенствима освојила 19 златних одличја, док је на шампионатима Европе девет пута била најбоља.

Осим што је била успешна у партеру, Јана је пленила и лепотом, па је у неколико анкета бирана за најлепшу руску спортисткињу.

Са 15 година освојила злато на Светском првенству у ритмичкој гимнастици и постала најмлађа светска првакиња у историји.

Кудрјавцева потиче из познате спортске породице. Отац Алексеј био је златни олимпијац из Барселоне 1992. године, док је мајка Викторија била балерина.

Права је штета што нећемо више имати прилику да гледамо ову лепотицу.

Извор: блиц.рс