ИТА: Фиорентина славила против Јувентуса!

Фиорентина побиједила Јувентус 2:1. Тек четврти пораз Јувентуса.

Фудбал 16.01.2017 | 09:30
Побједом против Јувентуса 2.1 у мечу 20. кола Серије А Фиорентина је вратила неизвјесност у шампионат. Јувентус је и даље лидер,а ли сада Рома има само бод мање. итина и меч више од Јувентуса.

Четврти пораз ове сезоне актуелни шампион доживио је у Фиренци. Голове за Фиорентину, која је дошла до тек друге побједе против Јувентуса у посљедњих 18 година, постигли су Калинић и Кијеза, док је стријелац за Јувентус био Игуаин. Фиорентина је тако остала непоражена ове сезоне на домаћем терену.

Љубичасти су повели преко Николе Калинића у финишу првог полувремена.

Девети гол ове сезоне у Серији А за бившег фудбалера Хајдука, Блекбурна и Дњепра. Асистент је био Бернардески. Кинески Тјанђин је послао понуду за овог момка “тешку” 60 милиона евра.

Други гол пао је почетком другог дијела.

Милан Бадељ убацио је лупту у шеснаестерац, а Федерико Кијеза, син славног Енрикеа Кијезе, је само дотакао, и Фиорентина је повела 2:0. Играо се 55. минут.

Јувентус је брзо реаговао. Само четири минута касније Гонзало Игуаин користи неодлучност одбране домаћих. 13. гол сезоне за Аргентинца.

Одличну шансу за изједначење имао је Дибала, који је у финишу меча послао лопту високо преко гола Фиорентине.

Миралем Пјанић меч је одгледао са клупе зе резервне играче Јувентуса.