ХОЛ: Фајенорд је друга галаксија! Сигуран и Ајакс!

Тим из Ротердама славио на гостовању Роди – 2:0. Хаким Зајех завртео мозак одбрани Цволеа, Клајвертов мали дебитовао за Ајакс! Копљаници славили у гостима после два кикса - 3:1.

Фудбал 15.01.2017 | 16:30
Одавно мирише на титулу у Ротердаму! Потврду ове тезе добили смо и данас, пошто је Фајенорд као гост савладао Роду – 2:0.

Није блистао клуб из велике холандске луке, мучио се са дефанзивним бедемом дављеника из Керкрадеа. Међутим, Фајенорд је ове сезоне за већину ривала из Ередивизије – друга галаксија.

Тим из Ротердама увек има ривала више у односу на противника и једног константног адута. Погађате, реч је о прекаљеном Дирку Кајту.

Искусни нападач се одлично снашао после прекида у 69.минуту и седмим голом у првенству најавио велико славље навијача Фајенорда. Урлик Дирка Кајта је показивао колико тријумф против Роде играчима из Ротердама.

Од тог тренутка све је било лакше за Фајенорд. Тријумф је потврдио Елиа.

Победили су Фајенорд и ПСВ, победио је и Ајакс. Ништа се не мења на табели холандског првенства после првог кола пролећног дела сезоне. На тријумфе лидера и актуелног првака одговорио је и славни тим из Амстердама, славивши без већих проблема на гостовању Цволеу - 3:1.

Централна фигура меча био је Мароканац Хаким Зијех. Сјани 23-годишнији везиста дао је два гола и омогуићио екипи Петера Бошада задржи прикључак са водећим Фејенордом, за којим и даље заостаје пет корака.

Епитет трагичара сусрета 18. кола заслужује штопер домаћег састава Филип Снадер. Најпре је скривио једанаестерац над Анваром Ел Газијем који је Данац Ласе Шене успешно реализовао у иницијално вођство, да би већ у следећем нападу показао колико је смушен, дозволивши Зијеху да му „поломи кичму“ и тако утаба пут ка првој победи Ајакса после два сушна кола у завршници 2016. године.

Једнако важна вест са Мак парк стадиона је чињеница да је за Копљанике дебитовао Џастин Клајверт, син легендарног нападача холандске репрезентације, Патрика Клајверта. У 39. минуту заменио је Амина Јунеса и почетком другог полувремена покренуо акцију која је резултирала пеналом за његов тим. Џастин Клајверт има само 17 година и 255 дана.