Едегард представљен у новом клубу!

Да ли је то још један суперталенат позајмљен заувек?!

Фудбал 11.01.2017 | 08:00
Едегард представљен у новом клубу!
Млади норвешки везиста, један од најперспективнијих фудбалера данашњице Мартин Едегард, представљен је данас у свом новом клубу Херенвену. Оно што је јуче најављено, дакле, јутрос је озваничено. После много премишљања и тражења најбољег решења, Едегард се одлучио за холандску Ередивизију, јер је процењено да ће у лаганој и ефикасној лиги најлакше оживети каријеру.

За две године у Реалу 18-годишњи Едегард је заиграо само на једној на једној првенственој утакмици. Норвежанин је неколико последњих месеци показивао незадовољство што не добија чешће шансу и било је само питање времена када ће напустити Сантијаго Бернабеу. У оптицају је била селидба у Рен на позајмицу, али на крају се ипак одлучио за Холандију, баш због физички мање захтевног фудбала.       

"Убеђен сам да сам донео најбољу одлуку за мој даљи развој", поручио је кратко Норвежанин.

Мартин Едегард остаће у Херенвену до краја ове сезоне, али постоји опција да се позајмица продужи на још годину дана, што је вероватније од експресног повратка у Мадрид.  

Херенвен је тренутно четврти на табели и требало би да је у суперталентованом везисти добио озбиљно појачање које ће му помоћи у борби за излазак на европску сцену. 

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар