Типсаревић у финалу Бангкока!
Мало по мало, Јанко у финалу! Типсаревић се бори за што више бодова пред старт Аустралијан опена а још једна победа донела би му 100 поена. Српски тенисер Јанко Типсаревић савладао је Јапанца Јуичија Сугиту резултатом 2-0, по сетовима, 6:1, 7:6 (10-8) у полуфиналу челенџера у Бангкоку.
Тенис 07.01.2017 | 10:45
Јанку је било потребно сат времена и 55 минута да савлада 112. играча на свету, који је у Тајланду био први носилац.
Српски тенисер тренутно заузима 144. позицију на АТП листи, а у финалу ће се састати са Блажом Кавчичем из Словеније, који је био бољи од Немца Мартерера са 4:6, 7:6, 6:2.
Србин је изборио своје 11. финале на челенџерима победом над 112. тенисера света после сат времена и 18 минута.
Типсаревић и Кавчич до сада су се састали два пута и оба пута је славио српски тенисер, али оба меча одиграна су још 2011. године.
Турнир у Бангкоку игра се за наградни фонд од 50.000 долара, међутим важнија је награда од 100 АТП бодова с којима би Типсаревић (тренутно 144. на свету) поправио ренкинг пред старт Аустралијан опена и можда избегао да наступи у квалификацијама.
Извор: Б92/мондо.рс/Тањуг
Коментари / 0
Оставите коментар