Доха: Неубједљиви Мари се намучио против Мелцера!

Енди Мари пласирао се у четвртфинале АТП турнира у Дохи, али се најбоље рангирани тенисер света намучио против Гералда Мелцера.

Тенис 04.01.2017 | 20:10
Британац је савладао Аустријанца са 7:6(6), 7:5, после скоро два и по сата напорне борбе.

Мари је успео да преокрене брејк заостатка у првом сету, који је добио у тај-брејку након што је у десетом и 12. гему пропустио укупно четири сет лопте.

Мелцер му је сјајно парирао и у другом сету, одбранио је сервис приликом прве брејк шансе ривала на 2:2, али није успео и у седмом гему.

Британац је потом имао две шансе да меч реши у деветом гему, Мелцер је спасао обе брејк шансе, након чега одузима сервис ривалу и враћа брејк за изједначење на 5:5.

Међутим, Аустријанац не користи моментум, исцрпљен после напорног брејка одмах губи сервис иако је избирио ђус након 0:40, па Мари у 12. гему користи трећу меч лопту да оконча дуел.

Следећи ривал првом тенисеру света биће Шпанац Николас Алмагро, који је у осмини финала у два сета елиминисао седмог носиоца Филипа Колшрајбера из Немачке.

У среду је четвртфинале турнира изборио и Новак Ђоковић, лаком победом над Аргентинцем Орасијом Себаљосем.