Тајне успјеха црвено-бијелих: Ова Звезда је моћна и зрела!
Где су црвено-бели кошаркаши стали у прошлој години, одмах су наставили на старту 2017! Играју у невероватној форми, пуцају од самопоуздања, а ривали од њихових бравура - последњи у низу Задар са 113:65. Налази се Звезда у, до сада, непознатом НБА ритму и такве партије и пружа.
Кошарка 04.01.2017 | 23:30
Шта то ради храбра чета Дејана Радоњића? Без звучних странаца, али са костуром екипе. Без скупих појачања, али са тимом, са момцима који дишу као један, што сви истичу. Две речи можда и најбоље опсију ову екипу - тим и одбрана. Две ствари које Радоњић највише потенцира. Чврста, све време агресивна, непробојна одбрана која ривала доводи до лудила и - тимска игра. И једно и друго и те како краси његове пулене. Зато играју тако, зато померају границе...
- Радују ме победе, али још више начин на који смо дошли до њих - често каже Радоњић.
Против Задра је у питању била чиста демонстрација моћи. Како је инсистирао, озбиљно од првог до последњег минута његови пулени су млели ривала уз предност која је била застрашујућа. Бројке су толико немилосрдне, поред тога што је разлика била и плус 56 (85:29) у једном тренутку, на крају је однос идексних поена био 148:63.
Коначно, да је Звезда моћна и зрела, не само због ове партије и поред непобедивости на Јадрану, показује и дељење минутаже. Радоњић може да расподели одговорност и колико-толико одмори носиоце у регионалном такмичењу, а да се то не осети док су на паркету "млади лавови" Огњен Добрић и Петар Ракићевић, па су Јовић и Симоновић одиграли по 10 минута, Кузмић један више.
И то је оно изузетно важно. Никад се не ослања на једног играча, увек искочи неко други у офанзиви. Најчешће то буде Симоновић, некад Кузмић или Волтерс, Бјелица или Џенкинс, али свако има веома важну улогу.
Не сме се заборавити да су у смирај 2016. црвено-бели кошаркаши бацили на колена последња три освајача Евролиге, у последње три евролигашке утакмице у Београду. Делује нестварно, али су на најтежим испитима показали да су сазрели, да не падају у ватру, да имају мирноћу и када не иде, да ломе фаворизованог ривала када је најпотребније, да су велики! Када се чини да ће посустати, а они додају гас и пресуде Макабију, Реалу и моћном ЦСКА, против којих су од почетка до краја апсолутно контролисали резултат.
Циљеве им нико није високо поставио у Евролиги, играју тако да свака победа представља подвиг, што и јесте. Исто тако, снове о плеј-офу нико не може да им одузме, уосталом, поглед на табелу је сјајан за "делије".
Петак, 19 часова, Каунас и гостовање Жалгирису, предаха нема, нови изазов вреба.
УЧИНАК ЗВЕЗДИНИХ КОШАРКАША ПРОТИВ ЗАДРА
Волтерс 17 поена (2 скока, 2 асистенције, 1 украдена лопта), Дангубић 14 (4ск, 2ас, 1укл), Митровић 16 (без промашаја, 10ск, 3ас, 2укл, индекс 32), Лазић 10 (2ск), Добрић 8 (2ас, 2укл), Симоновић 15 (1ск, 2 укл), Ракићевић 2 (2ск, 2ас, 2укл), Џенкинс 11 (1ск, 1ас), Гудурић 8 (2ск, 4ас), Јовић 2 (3ск, 5ас), Кузмић 2 (4ск, 1ас, 1укл), Бјелица 11 (6ск, 8ас).
ДИОН ТОМПСОН ДЕБИТУЈЕ ПРОТИВ ЖАЛГИРИСА
Дуго је Звезда чекала и пажљиво бирала појачање у рекету, и на крају је избор пао на Диона Томпсона. Крилни центар је стигао из Галатасараја, много боље партије пружао је претходно као члан Бајерна и Албе, а навијачи црвено-белих дочекали су га овацијама против Задра. Није крио колико му је пријала подршку и већ против Жалгириса у Каунасу (петак, 19) добиће шансу да дебитује у црвено-белом дресу.
ЗВЕЗДИНИХ ПОСЛЕДЊИХ ОСАМ УТАКМИЦА
Будућност - Ц. звезда 54:77
Ц. звезда - Макаби 83:58
МЗТ - Ц. звезда 73:83
Олимпијакос - Ц. звезда 73:65
Ц. звезда - Реал 82:70
Цедевита - Ц. звезда 91:95
Ц. звезда - ЦСКА Москва 78:67
Ц. звезда - Задар 113:65
Извор: блиц.рс
Коментари / 0
Оставите коментар