Почео Дакар рели, Сагмајстер 95. првог дана!
Првом етапом у дужини од 454 километра од главног града Парагваја до Ресистенсије у Аргентини почео је 39. Дакар рели, девети у Јужној Америци.
Остали спортови 03.01.2017 | 13:15
Српски представник Габор Сагмајстер је на свом КТМ-у прошао кроз циљ као 95. у трци мотоциклиста.
На старту релија победу у конкуренцији мотоциклиста остварио је Шпанац Хуан Педреро Гарсија, након што је најбржи возач првог дана Ксавијер де Солтраир кажњен због пребрзе вожње.
Код возача аутомобила победио је Насер Ал-Атљах из Бахреина, испред Шпанаца Понса, Роме и Карлоса Сајнса, а бивши шампион света у релију Себастијан Лоеб је стигао као шести.
У трци квадова најбржи је био Бразилац Марсело Меделрос, Тим Корнер из Холандије је победио у трци УТВ возила, док је најбржи код камионџија био Чех Мартин Коломи.
Друга етапа на програму је данас од Ресистенције до Сан Мигел де Такумана у дужини од 803 километра за аутомобиле, моторе, квадове и УТВ, док ће камиони прећи 812.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар