ПЛ: Ливерпул упропастио побједу над Ситијем!

Фудбалери Ливерпула направили су велики кикс у 20. колу Премијер лиге, ремизирали су у Сандерленду 2:2. Ливерпулов поклон Сандерленду - три пенала и бод! Сити не може без Агуера, Фернандињо без лекова за смирење! Победе и за ВБА и Евертон...

Фудбал 02.01.2017 | 18:00
Тим Јиргена Клопа је два пута стизао до вођства, погоцима Данијела Стариџа у 19. и Садија Манеа у 72. минуту, али су Рагнар Клаван и Мане поклонили два пенала домаћину које је искористио Џермејн Дефо.

Тако је Ливерпул упропастио велику победу над Манчестер Ситијем од пре два дана, јер су "грађани" победом над Барнлијем 2:1 смањили заостак на два бода за другопласираним тимом лиге.

Екипа Жозепа Гвардиоле је до три бода стигла са играчем мање, капитен Фернандињо је већ у 32. минуту добио црвени картон, трећи у последњих шест утакмица.

Ипак, Гаел Клиши и резервиста Серхио Агуеро средином другог полувремена постижу два гола у року од пет минута и сламају Барнли, који се враћа преко Мија поготком у 70, али не успевају да избегну пораз. Александар Коларов је одиграо цео меч за Сити.

Кикс Ливерпула свакако највише одговара лидеру Челсију, који има пет бодова више уочи градског дербија са Тотенхемом, за два дана на Вајт Харт Лејну.

Победе у понедељак су остварили још Евертон и Вест Бромвич. "Карамеле" су надиграле Саутемптон 2:0, погоцима Енера Валенсије, Лејтона Бејнса (пенал) и Ромелуа Лукакуа у последњих 20 минута меча. Душан Тадић је изашао из игре у тиму Саутемптона непосредно пре вођста домаћина.

ВБА је после преокрета надиграо Хал 3:1, гости су повели преко Роберта Снодргаса у 21. минуту, али Крис Брунт, Гарет Меколи и Џејмс Морисон, уз две асистенције Мета Филипса преокрећу у другом делу игре.

Дан затвара дуел Вест Хема и Манчестер Јунајтеда од 18:15 часова у Лондону.