ЕЛ: Диксон срушио ЦСКА, Жељко бољи од Итудиса! ПАО добио Басконију, тријумф и Барсе!

Кошаркаши Фенербахчеа победили су ЦСКА у Москви после продужетка са 95:79, у дербију 14. кола Евролиге. Кошаркаши Панатинаикоса остварили су четврту узастопну победу у Евролиги савладавши Басконију код куће са 69:68. Дарушафака стигла минус 19! После Реала и Фенера покошен и Макаби! Фантастична серија екипе Дејвида Блата!

Кошарка 24.12.2016 | 08:15
Био је ово први дуела ових тимова после финала Евролиге и поново су играли продужетак, али је овога пута победу однео турски тим. Такође, ово је био пети окршај Димитриса Итудиса и Жељка Обрадовића у Евролиги и друга победа српског тренера.

Победу им је донео Боби Диксон који је у самом финишу регуларног дела погодио уз фаул за продужетак, а онда је у додатних пет минута дотукао ривала.

Ово је тек други пораз првопласираног ЦСКА који гостује у Београду следеће недеље, док је Фенер остварио девету победу.

ЦСКА је много боље почео, имао је током првог полувремена и 13 поена предности, али се Фенер у наставку вратио и успео је да оствари велику победу.

Диксон је завршио са 25 поена, 3 скока и 6 асистенција, Јудо је додао 17 поена и 11 скокова, а сјајан је био и Никола Калинић са 13 поена и 2 скока за 20 минута. Милош Теодосић вратио се у московски тим, али није имао своје вече и промашио је тројку за победу у регулрном делу.

На крају је имао 21 поен (6-15), уз 5 скокова и 5 асистецнија. Воронцевич је додао 15, а Курбанов 12 поена.

Нови пораз претрпео је Макаби који је дуго водио против Дарушафаке у Турској, али је поново попустио када је било најважније и домаћин је славио са 86:84. Дарушафака сада има скор 8-6, док је Макаби претрпео девети пораз ове сезоне.

Вилбекин је убацио 23 поена, Клајбурн је додао 20, а Вонамејкер 15. На другој страни, Гаудлок је убацио 23, а Рад 17 поена.

Дарушафака ломи све пред собом! Екипа из Истанбула је након Реал Мадрида и Фенербахчеа пред собом покосила и Макаби, па је додатно учврстила своје место при самом врху табеле елитног тамичења. Иако му је Понос Израела направио много проблема, водио и 19 поена разлике, састав Дејвида Блата је успео још једном да надмаши себе, стигне ривала у трећој четвртини, а онда у последњој деоници направи кључни корак ка осмој победи у овој сезони - 86:84 (13:22, 18:26, 27:13, 28:23).

Дарушафака је очајно ушла у меч, почела је да губи компас већ у финишу прве деоница, а у другој је у потпуности остала без игре, што су растрчани гости умели да казне, па су до завршнице првог полувремена стигли до поменуте највеће предности (29:48).

Није познато шта је Блат на паузи рекао својим играчима, али у наставку меча је виђена потпуно друга Дарушафака. Вилбекин, Вонамејкер и Харангоди су немилосрдно решетали кош ривала, предност Макабија се топила из минута у минут, па је на крају треће четвртине било свега три поена предности за Израелце (58:61).

Тада је вероватно и гостима било јасно да ће тешко издржати налет домаћина, који је убрзо у потпуности преокренуо меч, али је морао ипак поштено да се презноји како би стигао до коначног тријумфа. Сваку дилему је у самој завршници, прво шутем за три поена, а онда и погоцима са линије пенала разрешио Скоти Вилбекин, дефинитивно најбољи играч вечерашње утакмице.

Кошаркаши Панатинаикоса остварили су четврту узастопну победу у Евролиги савладавши Басконију код куће са 69:68.

Гости су имали последњи напад у Атини, али га је Родриг Бобоа одиграо изузетно лоше, па Басконија није ни упутила шут ка кошу.

Дуел је био прилично изједначен, а тим Ћавија Пасквала је још једном показао да игра са много самопоуздања у последње време.

Овом победом ПАО се изједначио са Олимпијакосом, Реалом, Басконијом и Фенербахчеом. Све екпе имају скор 9-5 на деоби другог места на табели.

Крис Синглтон је био најбољи са 23 поена и 5 скокова, Џејмс је додао 16, а Калатес 14 уз 7 скокова и 6 асистенција. Код гостију, Шенгелија је убацио 17, а Ханга 12 поена.

Шесту победу у сезони остварила је Барселона која је савладала Армани код куће са 89:75. Каталонци су рутински славили и нанели италијанском тиму 10. пораз у сезони. Армани са Галатасарајем дели последње место на табели.

Томић је имаи 19 поена, 6 скокова и 5 асистенција, 15 поена додао је Копонен, а 13 Везенков. Код гостију, Сандерс је био сјајан са 27 поена. Милан Мачван додао је 11 поена и 4 скока за 22 минута, а Мирослав Радуљица је за 23 минута имао само 2 поена и 3 скока.

Бамберг - Олимпијакос 82:68

ТАБЕЛА:ЦСКА 12-2, Басконија 9-5, Реал 9-5, Олимпијакос 9-5, Фенербахче 9-5, ПАО 9-5, Дарушафака 8-6, Ефес 7-7, Барселона 6-8, Звезда 6-8, Макаби 5-9, Бамберг 5-9, Жалгирис 5-9, Уникс 5-9, Армани 4-10, Галатасарај 4-10.