Цвајта: Нирнберг спремио зимницу!

Бургшталер донео победу голом у 90. минуту - 2:1.

Фудбал 19.12.2016 | 22:40
Нирнберг је спремио зимницу! С другом победом у низу у Цвајти, Нирнберг је одлично завршио јесењи део такмичења, а против Кајзерслаутерна славио је поготком у 90. минуту Гвида Бургшталера - 2:1 (0:0).

Стрелац пртвог гола на мечу за домаћина био је Хано Бехренскоји је одлично одреаговао после корнера у 51. минуту и трзајем главе донео радост бројним навијачима. Ипак, то славље је трајало само до 78. минута када је дошло до изједначења. Џек Зуа је погодио и деловало је - донео бод Кајзерслаутерну. И он је погодио после корнера...

Али, завршну реч имао је Бургшталер који је погодио у 90. минуту и донео три велика бода свом тиму. Примио је лопту искоса са десне стране и реаговао "фудбалски".

Са ова три бода Нирнберг дели осму позицију на табели с Фортуном Дизелдорф, док је Кајзерлсаутерн у проблему пошто је после четири ремија везао и пораз па је сада 13. на табели са 19 освојених бодова.

Први клуб у зони испадања је Арминија Билефелд која има 14 бодова на конту.