ПЛ: Ситију дерби, Арсенал све даље од титуле! Саутемптон сигуран против Борнмута!

Фудбалери Манчестер ситија победили су Арсенал после преокрета са 2:1, у дербију 17. кола Премијер лиге, док су фудбалери Саутемптона победили у гостима Борнмут са 3:1.

Фудбал 19.12.2016 | 08:00
Преокрет разиграног Саутемптона! Лоше почело по "свеце", али су меч 17. кола Премијер лиге, ипак, добили у гостима Борнмуту.

Саутемптон забележио је важну победу у 17. колу Премијер лиге.

"Свеци" су били гости Борнмуту, екипи са којом су делили позицију на табели пре данашње утакмице. Жесток дуел на "Дин корту" обележио је преокрет Саутемптона и победа 3:1.

Није добро почело по екипу из Хемпшира.

Џек Вилшир је упутио центаршут са десне стране и деловало је да лопта неће бити проблем за дефанзивце "светаца". Али, Нејтан Аке се сјајно снашао, иако је био иза леђа одбране Саутемптона, успео је да се прикраде, искористи простор и главом скоро са земље закачи лопту и смести је у мрежу.

Није се дуго чекало на изједначење.

Рајан Бертранд је само седам минута касније врло лепо прошао кроз згуснуту одбрану домаћина и оштрим, а пре свега, прецизним ударцем искоса са леве стране изједначио.

Друго полувреме припало је Саутемптону и Џеј Родригезу, двоструком стрелцу. У 48. минуту га је Стивен Дејвис "спојио" са голом, а оно што је урадио у 85. је свакако био потез меча.

Опалио је са скоро 30 метара и погодио рашље.

Душан Тадић добио је шансу после сат времена игре.

Саутемтон је сада седми, са 24 бода, шест мање од Манчестер јунајтеда и Тотенхема. Борнмуту је ово осми пораз у сезони и сада је 10. на табели са 21 бодом.

Тим Пепа Гвардиоле остварио је изузетно важну победу после два везана пораза, док су гости из Лондона претрпели други узастопни пораз и све су даље од борбе за титулу.

Сити је сада други на табели са 36 бодова, седам мање од Челсија, док је Арсенал четврти са 34 бода и сада има само један више од Тотенхема и само четири више од Јунајтеда.

Арсен Венгер поново ће бити у центру пажње јер је већ годинама познато да његова екипа пада у децембру што је још једном потврђено.

Гости су на ’Итихаду’ сјајно отворили дерби, па су већ после пет минута повели. Алексис је постао генијално додавање за Волкота који је потврдио да игра у великој форми и смирено је погодио за 1:0.

У наставку првог дела две прилике имао је Сити, а Арсенал једну. Промашили су Стерлинг и Де Брујне на једној, а Волкот је у 36. минуту лако могао да погоди за 2:0.

Казна је уследила већ у другом минуту наставка. Силва је послао лопту за Санеа који је прихватио и погодио за 1:1, а гол је признат иако се видело на успореном снимку да је Сане у офсајду.

Домаћин је преокрет комплетирао 20 минута пре краја. Рахим Стерлинг окончао је одличан напад и ударцем у ближи угао савладао је Чеха за 2:1.

До краја меча Арсенал није имао снаге да се врати и Сити је остварио вредан тријумф.

Исто тако важну победу остварио је и Тотенхем који је идентичним резултатом савладао Бурнли код куће. Гости су повели голом Барнса у 21. минуту, али је већ у 27. изједначио Деле Али.

Коначан резултат у 71. минуту постигао је Дани Роуз. Тотенхем је пети са 33 бода, а Бурнли 16. са 17.