Српски кошаркаш Никола Јокић поново није добио превелику минутажу, иако је био стартер, али је показао да његовом тиму најбоље иде када је на паркету.

Кошарка 16.12.2016 | 11:45
Јокић је у изненађујућој победи Денвера над Портландом са 132:120 играо нешто мање од 20 минута и за то време постигао 13 поена (5-6 из игре, 1-1 за три, 2-3 пенали), уз 4 скока и 5 асистенција.

Никола је направио и пет фаулова због чега је само помогао тренеру Малоуну да му скрати минутажу, али је за време проведено у игри, у статистичкој колони +/- имао 15, више него било који играч Нагетса.

Код домаћина бриљирао је Данило Галинари са 27 поена и 4 ухваћене лопте, Херис је додао 18 поена, један више од Чендлера.

Трејл Блејзерсима није помогла ни сјајна партија Демијана Лиларда који је меч завршио са 40 поена (13-22 из игре, 4-8 за три) и 10 скокова. Разлог лежи у томе што су још једино Меколум са 23 и Пламли са 19 били двоцифрени.

Портланд је остао на осмој позицији Запада са скором 12-15, одмах изнад Денвера који је забележио 10 тријумфа и 16 пораза.