Регионална лига: Да ли смо спремни?!
Прича о формирању регионалне лиге поново је актуелна. УЕФА је спремна да помогне овај пројекат, али чини се да клубови још нису спремни на овај корак.
Фудбал 15.12.2016 | 22:40
Утакмица Звезде и Динама на Максимиру у мају 1990. када је избио сСукоб навијача загребачког и београдског клуба, представљао је увод у крваве сукобе који ће се десити на подручју бивше Југославије.
Две и по деценије касније питање је могу ли фудбалски клубови са овим простора да играју једини против других, у једном регионалном такмичењу. У Партизану за сада НЕ подржавају ову идеју.
"Не би требало сад преко фудбала јачати регионалну сарадњу и не знам шта, мир у свету, него треба да сви претходно обаве своје послове. Брига за српски фудбал ако треба да развијамо фубалу у Крању, а запоставимо код нас. Ја дајем приоритет овом другом", рекао је за Б92 председник Партизана Милорад Вучевић.
Из фубалског клуба Црвена звезда поручују да ће се о регионалној лиги изјаснити тек када о овом пројекту добију званичне информације од Фудбалског савеза Србије. И док руководство ћути, навијачи са севера поручују: "Нећемо регионалну лигу".
Загребачки Динамо оваква лига не занима. Хајдук и Ријека се за сада не оглашавају. Министар спорта Вања Удовичић верује да је Србија спремна, одлука није само на нама.
"Конкретно на то питање мислим да би требало УЕФА да одговори кроз све организације како наш савез тако и други савези из региона да видимо да ли смо спремни у овом тренутку а сигуран сам да ће безбедносни разлози бити узети у обзир када се буде доносила таква једна одлука. Имамо примере кошарке рукомета, ватрепола, тих регионалних лига који су покатали да регион јесте спреман за ширење тржишта већи број утакнмица, за квалитетније утакмице. Ако причамо у фудбалу, лично бих волео да се то догоди. Лично мислим да јесмо спремни али да стручне слућбе процене све аспекте али кажем све, где један сегмент тога ејсте безнбедност", рекао је Удовичић.
Навијачи нису једини проблем и препрека, већ и друштвена клима између земаља у региону.
"Милсим да је то на дугачком штапу,да у овом тренутку није могуће извести и обезбедити услове за одигравање таквуих мечева сем уколико није реч о УЕФА такмичењу Са једне стране то би био сјајан маркетиншки пакет, а са друге стране то би била темпирана бомба у којој никад не знате када ће да експлодира", рекао је Предраг Сарић, главни уредник "Спортског журнала".
УЕФА је за ово такмичење спремила милионски буџет, повратак мечева велике четворке донео би новац од ТВ права и реклама. План је да ово такмичење заживи од 2018. године.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар