СЛС: Војводина пала у Ивањици!

Фудбалери Јавора победили су у Ивањици Војводину са 2:1 у првој утакмици 20. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 09.12.2016 | 20:40
Прво полувреме утакмице у Ивањици било је прилично узбудљиво, виђена су два гола и по неколико добрих прилика на обе стране.

Војводина је повела голом Филипа Малбашића у 29. минуту, али је Јавор већ у 34. преко Ђорђа Бједова стигао до изједначења.

Новосађани су у других 45 минута били за нијансу бољи ривал, притискали су Јавор, али се домаћин добро бранио.

Последниј 10 минута утакмице донело је потпуни преокрет. Прво је тренер Војводине Ненад Лалатовић у 84. минуту добио црвени картон због приговора, а потом је дефанзивац Новосађана Владимир Ковачевић добио други жути картон, па су гости остали с десеторицом играча на терену.

Јавор је до краја сусрета искористио бројчану предност на терену, па је у 90. минуту преко Милош Милисављевића стигао до преокрета.

После примљеног гола и помоћни тренер Војводине Драган Шарац искључен је због приговора.

Јавор је вечерашњом победом направио велики искорак ка пласману у плеј-оф Суперлиге Србије, пошто сада има 29 бодова и заузима осмо место, док је Војводина трећа са 42.