ЕЛ: Ефесу драма против Барсе у Истанбулу!

Барселона се вратила из дефицита од 16 поена, била практично на један скок од победе у Истанбулу, али није успела...

Кошарка 09.12.2016 | 20:15
Ефес и Барселона ушли су у меч 11. кола Евролиге са истим скором (5-5). Турски тим сада је у горњој, а Каталонци у доњој половини табеле, након што је Ефес у драматичној завршници славио резултатом 72:68 (21:15, 15:13, 18:17, 18:23)!

Дуго се чинило да домаћин иде ка сигурној победи, јер је у 25. минуту имао максималних 48:32, а у последњу четвртину је ушао са девет поена предности - 54:45.

Међутим, Барселона предвођена Тајрисом Рајсом је до 34. минута ухватила прикључак (54:52) и у финиш утакмице се ушло са достижним вођством Ефеса.

Прорадио је у последња четири минута Барсин шут за три поена. Погађали су редом Копонен (60:57), Ренфро (64:62), Доелман (66:65) и коначно Рајс, за вођство 66:68 само 46 секунди пре краја.

Амерички плејмејкер заденуо је замишљене револвере за појас, попут шерифа са Дивљег запада, али ипак то није био прави тренутак да се осети задовољан собом.

Џејсон Грејнџер јесте промашио тројку за 69:68, али је Ефес обезбедио нови напад, из кога је постигао чак четири поена! Брајант Данстон је погодио уз фаул, промашио додатно слободно бацање, а Грејнџер прискочио и поентирао - 70:68!

Помало шокирани гости кренули су у напад за продужетак или победу, Рајс је одлучио да иде на "све или ништа" и - промашио...

Дерику Брауну је три секунде пре краја остало само да слободним бацањима "овери" тријумф Ефеса, који је са три позитивна резултата заредом поправио скор на 6-5.

У петак увече играју још Панатинаикос - Галатасарај, Олимпијакос - Уникс и Басконија - Дарушафака.

ЕФЕС: Томас 5, Ханикат 4 (9ск), Балбај 2, Браун 7 (5ск, 3ас), Осман 9 (5ск), Грејнџер 16 (5ас), Омић 6, Ертел 14 (3ас, 4изг), Данстон 9 (3ск, 2укр).

БАРСЕЛОНА: Рајс 22 (3ск, 7ас), Холмс 5, Доелман 8, Дорси, Клавер 4 (8ск), Везенков, Олесон 7, Копонен 6 (3ас, 3укр), Ренфро 8 (3ск, 4ас, 3укр), Томић 8 (4ас).

Извор: мондо.рс