ЕЛ: ЦСКА може и без Теодосића! Лука Дончић - страшан играч!

Кошаркаши Реал Мадрида победили су Жалгирис са 96:91 у 11. колу Евролиге захваљујући 17-годишњем Луки Дончићу. Кошаркаши ЦСКА остварили су десету победу у 11. колу Евролиге иако су играли без Милоша Теодосића и Нанда де Колоа.

Кошарка 09.12.2016 | 12:15
Екипа Димитриса Итудиса је у 11. рузнди савладала Армани у Милану резултатом 79:64.

Капитен Србије је на поштеди због умора, па је првак Европе тако играо без ударног тандема пошто од раније због повреде нема Де Колоа.

Ипак, Московљани су у другом полувремену у потпуности надиграли домаћина (43:26), па су остварили неочекивано лаку победу.

Кулагин и Џексон убацили су по 14 поена, док је Хигинс додао 11. Код домаћина, Радуљица је за 20 минута имао 11 поена и 3 скока, а по 10 поена постигли су Меклин и Хикмен. Милан Мачван одиграо је 12 минута и за то време није постигао кош.

ЦСКА је први на табели са 10-1, а Армани има скор као и Црвена звезда (4-7).

Кошаркаши Реал Мадрида победили су Жалгирис са 96:91 у 11. колу Евролиге захваљујући 17-годишњем Луки Дончићу.

Одавно је познато колики је Дончић таленат, али ове сезоне је направио додатни искорак и сада је већ равноправни члан поставе великог Реала.

У дуелу са Жалгирисом убацио је две везане тројке у последњих 90 секунди при резултату 86:86 и тако донео осму победу Реалу.

Жалгирис је тројком Вестермана смањио на -3, а одговорност је поново преузео Дончић, убацио је два слободна бацања и отклонио дилему.

Дончић је завршио са 17 поена (5-8), 4 скока и 4 асистенције и био је најбољи појединац меча. Ајон је додао 14 поена и 7 скокова, 12 поена убацио је Рејес, а 11 Рендолф. Код гостију, који сада имају 4-7 као и Црвена звезда, Пангос је убацио 19, а Мотум 17 поена.

Макаби - Бамберг 70:85

Табела: ЦСКА 10-1, Реал 8-3, Фенербахче 8-3, Олимпијакос 6-4, Басконија 6-4, ПАО 5-5, Дарушафака 5-5, Ефес 5-5, Барселона 5-5, Макаби 5-6, Жалгирис 4-7, Звезда 4-7, Армани 4-7, Уникс 3-7, Галатасарај 3-7, Бамберг 3-8.