Гласине све гласније - Бане Ивановић у јануару у Барселони?!

Фудбалски клуб Барселона покушаће у јануару да доведе дефанзивца Челсија Бранислава Ивановића, пренео је сајт "Гоал".

Фудбал 26.11.2016 | 15:00
Српски репрезентативац има малу минутажу у Челсију, откако је тренер Антонио Конте променио формацију.

Од пораза у градском дербију од Арсенала (0:3) 24. септембра, Ивановић је играо само четири минута у првенству, а у његовом одсуству "плавци" су остварили свих шест победа без примљеног гола.

Барселона жели да доведе једног дефанзивца, пошто тренер Луис Енрике нема много поверења у Алеиша Видала.

Капитен Србије 32-годишњи Ивановић је добро решење, пошто осим што би донео велико искуство играња у Премијер лиги и европским клупским такмичењима, може да игра за Барселону у Лиги шампиона у нокаут фази, пошто Челси ове сезоне не игра на међународној сцени.

Гол је пренео и да би Барселони одговарао Ивановић пошто тражи јефитнијег играча за јануарски прелазни рок. Његов уговор са Челсијем истиче на крају сезоне, а од јануара може да преговара са заинтересованим клубовима за трансфер у летњем прелазном року.

То значи да би Барселона за њега могла да плати мање, него што би платила за Стефана Лихтштајнера из Јувентуса и Дарија Срну из Шахтјора.

Ивановић је у Челсију од 2008. године, када је дошао из московске Локомотиве. Он је до сада одиграо 369 утакмица и постигао 33 гола за Челси.

Са "плавцима" је освојио две шампионске титуле, Лигу шампиона, Лигу Европа, три ФА купа, Лига куп и Комјунити Шилд.