ТУР: Жељков Фенер разбио Галатасарај!

Стари Фенеров рецепт: Кад не знаш шта ћеш, ти разбуцај Галатасарај! Обрадовић и председник Азиз Јилдирим смиривали групу побеснелих навијача Фенербахчеа. Дабл-дабл Јана Веселог.

Кошарка 14.11.2016 | 08:45
Доживели су кошаркаши Фенебахчеа недавно катастрофу на гостовању Басконији у Евролиги, али су применили добро опробани рецепт - победили су градског ривала Галатасарас. Канаринци су славили на свом терену са 92:74 (19:20, 22:19, 21:7, 30:27) у дербију шестог кола Суперлиге.

Ово је екипи Жељка Обрадовића била шеста победа у последњих седам мечева против најљућег ривала.

Сјајну партију пружио је Јан Весели који је остварио дабл-дабл учинак од 22 поена и 10 скокова. Никола Калинић је био добар са осам поена.

Синан Гулер убацио је 14 поена за Галатасарај, док је Џастин Дентмон утакмицу завршио са 11 поена.

Галатасарај се добро држао у првом полувремену, чак је и водио са седам разлике (33:26), али је Фенербахче у наставу меча подигао игру на виши ниво и потпуно неутралисао ривала.

Утакмицу је обележио и инцидент на почетку последње деонице, када су навијачи Фенербахчеа гађали клупу за резервне играче Галатасараја, па су морали да их смирују Обрадовић и први човек клуба Азиз Јилдирим.

Екипа Жељка Обрадовића се тако брзо опоравила од дебакла у Виторији у Евролиги и стигла је до пете победе у сезони.

Фенер је меч дефинитивно преломио у трећој четвртини коју је добио са убедљивих 21:7.

Сјајан меч одиграо је Јан Весели који је имао 22 поена, 10 скокова и 4 асистенције. Датоме је додао 15 поена уз 4 скока, а по 12 поена убацили су Слукас и Диксон. Никола Калинић је завршио са 9 поена, 2 скока и 1 асистенцијом. У екипи Галатасараја, која је претрпела други пораз, 14 поена убацио је Гулер, 12 је додао Дентмон, а 10 Диблер.

Анадолу Ефес декласирао је Бујукчекмече са 98:74, па сада има савршених 6-0 на челу табеле. Тим Велимира Перасовића је на полувремену имао 25 поена предности, па је у наставку рутински привео меч крају.

Осман је имао 17 поена и 3 скока, 14 поена додао је Коркмаз, 16 је убацио Томас, а 13 Котон. Код гостију, 16 поена је убацио Хејс, а 14 Сирајт. Банвит је после продужетка био бољи од Тофаша са 84:82, па је остао непоражен уз Ефес. Ово је трећа победа Банвита у продужетку ове сезоне.

Орелик Гедиминас је блистао са 25 поена и 12 скокова, а 25 поена и 9 асистенција додао је Тиодор Џордан. Код гостију, Крокер је убацио 17, баш као и Калојан.

Извор: моззартспорт/Б92