СЛС: Партизан рутински са Пазаром! Јавор ''заљуљао'' Нишлије!

Фудбалери Патизана савалдали су Нови Пазар на свом терену са 4:0 (2:0) у последњем мечу 15. кола Суперлиге Србије. Фудбалери Јавора победили су на свом терену нишки Раднички са 2:0.

Фудбал 07.11.2016 | 08:30
Црно-бели лако савладали тим који је знао да их намучи претходних година. Нови Пазар практично без шанси у Хумској, а тим Марка Николића је славио головима Јанковића, Стевановића, Ђурђевића и Ђуричковића – 4:0 (2:0).

Изостанак најбољег фудбалера и стрелца Партизана, Бразилца Леонарда, и нешто лошији "скор" са Новим Пазаром у последњих пет утакмица били су довољно упозорење тиму Марка Николића да максимално озбиљно приступе утакмици са једним од најлошије позиционираних тимова у Суперлиги.

Тако је и било...

"Парни ваљак" је наставио своју добру серију и уписао десети тријумф у последњих 11 утакмица и тако новом победом, и повратком на друго место након два дана паузе, заокружио "јесењи део шампионата".

У утакмици у којој су гости практично били без шанси читав меч (једино је у финишу припретио Енвер Аливодић), Партизан је доминирао и најчешће прилике стварао након добрих продора крилних играча.

На крају убедљива победа уз поготке Јанковића (26), Стевановића (37), Ђурђевића (55) и "бомбом" Петра Ђуричковића у 84. минуту.

ПАРТИЗАН - НОВИ ПАЗАР 4:0 (2:0)

Само у првих двадесетак минута утакмице фудбалери Новог Пазара имали су "даха" да зауставе продоре Марка Јанковића и Алена Стевановића "уз линију" усмеравајући их ка средини терена, али чим би било остављени на ситуације "један на један" биле би то шансе за Партизан.

Црногорац је до свог првог гола у дресу Партизана дошао је након одличног продора Алена Стевановића по левој страни и прилично лоше реакције дефанзиваца испред Зоговића.

Он је само "ћушнуо" лопту у мрежу...

Лепши погодак постигао је Ален Стевановић, можда и најрасположенији у првом делу утакмице. После прелепе комбинације са Немањом Милетићем шутирао је снажно, а Зоговић није успео да заустави шут, па је од 37. минута на семафору писало - 2:0.

Најбољи период игре Партизана био је у првих петнаестак минута другог дела када су се шансе ређале једна за другом, а погодак је постигао Урош Ђурђевић на асистенцију Саше Марјановића.

Он је главом постигао гол са друге стативе, иако је на ту лопту и ногом ишао и Божинов, шутнуо саиграча и прославио погодак, али је јасно било да је српски нападач постигао погодак. Четврти у првенству.

У међувремену Пазарци нису претили, Марко Николић је променио формацију и уместо двојице - форсирао једног "шпица" (Ђурђић), док је у игру ушао и Петар Ђуричковић и постигао најлепши гол на мечу. Распалио је са двадесетак метара... Бомба!

Енвер Аливодић је успео да припрети Филипу Кљајићу у финишу меча, али ништа више...

Црно-бели сада имају 32 бода из 15 утакмица, и налазе се на деоби другог места са Војводином, док је Нови Пазар "трећи одназад" и има свега 12 бодова.

Следи пауза у шампионату због репрезентативних обавеза, а потом у другом делу шампионата, који се наставља 19. новембра, Партизан дочекује Бачку, а Нови Пазар гостује Војводини.

Фудбалери Јавора победили су на свом терену нишки Раднички са 2:0 у утакмици 15. кола Суперлиге Србије.

Јавор је десети на табели са 17 бодова, док је Раднички пети са 10 бодова више.

Јавор стигао до тек треће победе у Суперлиги, док Нишлије нису успеле да наставе низ одличних резултата.

Нишлије су допутовале у Ивањицу на крилима победе над Војводином и ремија са Партизаном у Београду, али их је пореметио гол Дарка Бједова већ у 10. минуту.

Домаћем тиму отворила се могућност да ради оно што традиционално најбоље зна, да се брани и игра на контру, док изабраници Милана Раставца нису успевали да дођу до изједначења.

Коначан резултат поставио је у 79. минуту прекаљени штопер Милован Миловић и навијачи Јавора могли су да почну са прославом тек треће победе у 15 суперлигашких мечева, али друге заредом, с обзиром на то да су Ивањичани прошлог викенда савладали Вождовац на крову тржног центра "Стадион".

У наредном колу екипа из Ивањице дочекује Радник, а Раднички иде у госте Чукаричком.