ШПА: Реал лако са Леганесом! Севиља повела, а онда се разиграо Меси...

Фудбалери Реал Мадрида победили су Леганес са 3:0, у мечу 11. кола шпанске Примере. Фудбалери Барселоне победили су Севиљу у гостима са 2:1 у великом дербију и последњем мечу 11. кола Ла лиге.

Фудбал 07.11.2016 | 08:00
"Краљевићи" не нарочито инспирисани, али довољно добри за комшијски Леганес - 3:0 (2:0). Виљареал трећи после победе над Бетисом. Селта боља од Валенсије, Еспањол и Билбао одиграли без голова.

Реал је до осмог тријумфа стигао највише захваљујући Гарету Бејлу, који је био двоструки стрелац, у 38. и 46. минуту.

’Краљевски’ клуб није одиграо на највишем нивоу, али је искористио прве две прилике на мечу – прво је Велшанин искористио одлично додавање Иска, заобишао голмана и погодио празну мрежу, да би се потом најбоље снашао у гужви и донео сигурну предност пред полувреме.

Кристијано Роналдо је неколико пута покушавао да се упише у стрелце, није успео, али је то за ногом пошло Алвару Морати, који у 76. минуту поставља коначан резултат.

Шпански нападач, који игра сјајно ове сезоне, добио је додавање од Тонија Кроса, ослободио се чувара и рутински погодио ближи угао.

Фудбалери Барселоне победили су Севиљу у гостима са 2:1 у великом дербију и последњем мечу 11. кола Ла лиге.

Каталонци су освојили три бода на изузетно тешком гостовању, а до победе су стигли после преокрета.

Екипа Хорхеа Сампаолија почела је надахнуто ношена сјајном подршком својих навијач. Севиља је била знатно бољи тим у првих 20-ак минута и то је наплатила у 15. минуту.

Сарабија је упослио Витола, Роберто је погрешио, а нападач домаћих рутински је савладао Тер Стегена.

Деловали су Каталонци веома лоше у тим тренуцима, а онда се пробудио најбољи играч света Лионел Меси.

Аргентинац је два минута пред полувреме натрчао на додавање Нејмара и изузетно прецизним ударцем донео је изједначење свом тиму. То је иначе био јубиларни 500. гол Месија у дресу Барселоне, али када се у обзир узму и пријатељски мечеви.

У другом делу није било дилеме. Барса је доминирала у највећем периоду меча и право је чудо како је постигла само један гол. У 61. минуту Меси је нанизао неколико противничких играча, а онда идеално проиграо Луиса Суареса који је рутински завршио акцију за 2:1.

Имали су Меси и Суарес још неколико шанси до краја, имала је и Севиља неколико добрих покушаја у самом финишу, али је ипак остало реалних 2:1.

Меси је седам минута пре краја добио редак жути картон и то пошто је фаулиран. Нзонзи му је изуо копачку, а судија је Месију показао опомену јер је наводно одуговлачио са обувањем.

Барса је остварила осму опобеду у сезони и сада на друзгом месту има 25 бодова, два мање од Реал Мадрида. Екипа Севиље је пета са 21 бодом.