Српски Бели орлови шампиони Канаде!

Фудбалери Српских белих орлова други пут су освојили титулу у Канади пошто су у финалу после продужетка савладали Хамилтон са 2:1.

Фудбал 02.11.2016 | 13:30
Јунак победе био је Милош Шћепановић који је постигао одлучујући погодатк у додатних 30 минута пошто је регуларни део завршен нерешено 1:1.

Шћеповић је био стрелац после соло продора већ у другом минуту у продужецима. Хамилтон је водио са 1:0 после гола Домагоја Зубца у 14. минтуу, али је Лука Бојић у 59. минуту донео изједначење Српским белим орловима.

То је после 2008. године друга титула за екипу у којој је велика већина играча српског порекла.

„Мислим да је физичка спрема имала утицај, али и одлучност мојих играча се исплатила. Играчи су заиста желели победу и успели су“, рекао је тренер екипе Урош Стаматовић.

Српски бели орлови су претходно у четвртфиналу савладали Торонто са 1:0, а истим резултатом у полуфиналу су били бољи од Украјине.