АБА: Симоновић "сломио" Баране за седму побједу Звезде!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Морнар 71:59 (10:17, 21:15, 22:11, 18:16), упркос лошем првом полувремену у Бару.

Кошарка 31.10.2016 | 20:15
Звезда је у Бару одиграла десети меч у октобру, од којих је изгубила свега два, оба у Евролиги, где у петак дочекује Басконију у петом колу.

Црвено-бели су до седме узастопне победе стигли сјајном одбраном у трећем периоду када су стигли до двоцифрене предности, коју су лако задржали до караја меча.

Звезда је лоше почела меч, промашила је првих шест шутева из игре што Морнар користи за вођство 8:1, Кузмић тек у петом минуту меча окончава црни низ српског тима, који не успева да стигне предност домаћина (17:10).

У другом кварталу су се наставили промашаји црвено-белих, често и из зицер ситуација, па су расположени Радуновић и Џонс одличним шутем (65% за два) одвели Баране на двоцифрену разлику (25:15). Међутим, Марко Симоновић погађа две тројке крајем полувремена за свега пола коша заостатка Звезде (32:31).

Све се преокренуло у трећем периоду, Звезда "стеже" одбрану што потпуно разбија концепцију домаћина у нападу, сада се Морнар мучио у реализацији, док су се црвено-беле распуцали, погађали су Јовић, Џенкинс, Митровић и Кузмић, па је бранилац титуле експресно преокренуо за прво вођство од почетних 1:0, те брзо стигао и до двоцифрене разлике (48:37).

Црвено-бели меч преламају пред последњих неколико минута, након што су Барани промашили три узастопна шута за три, Симоновић и Волтерс поентирају, Дангубић убацује тројку, а тачку на меч закуцавањем ставља Симоновић (62:49).

Управо је Симоновић био најефикаснији у тиму Дејана Радоњића са 14 поена (3/6 три), 12 је додао Чарлс Џенкинс уз 4 скока, 11 је убацио Огњен Кузмић уз 6 ухваћених лопти, док је 10 поена имао Лука Митровић.

Морнар је предводио Џонс са 13 поена и 4 асистенције, Радуновић је додао 11 поена уз 7 скокова, док се посебно испромашивао Волер који је погодио само један од десет шутева из игре.

Звезда у осмом колу АБА лиге дочекује највећег ривала Партизан, у понедељак 7. новембра.