ШПА: Кикс Билбаа са Осасуном! Најзад Еспањол! Лудница у Лас Палмасу!

Зар баш сад? Билбао се саплео против редовне муштерије, Осасуни први бод на Сан Мамесу после девет година! Ни 18 шутева ка голу није помогло, пошто су само четири пута лоте ишле у оквир - 1:1. Коначно - Еспањол! Бетисова одбрана је стварно најгора у Примери! Тим из Каталоније дошао до прве победе после четири утакмице поста - 1:0.

Фудбал 30.10.2016 | 23:30
ШПА: Кикс Билбаа са Осасуном! Најзад Еспањол! Лудница у Лас Палмасу!
Девет година. Толико дуго требало је фудбалерима Осасуне да се са врућег терена Сан Мамеса кући врате са бар једним бодом у џепу. Од тог 26. августа, све до данас, Атлетик је млео тим из Памплоне и готово увек противника испраћали са терена са бар два гола у мрежи. Међутим, традиције, какве год да су, постоје да би се рушиле, а Осасуна је коначно успела да узме бар један бор, који ће у овим данима озбиљне кризе много значити - 1:1.

И није само Осасуна успела да заустави победничку серију Атлетика у међусобним окршајима. Гости су уједно прекинули Атлетиков низ од четири тријумфа на Сан Мамесу у свим такмичењима, а за клуб из Баскије ово је први реми ове сезоне!

После одличног старта сезоне Билбао је ушао у немирне воде, пошто је у последња четири кола освојио исто толико бодова и испао скроз из групе водећих клубова шпанског првенства. Осасуна је у исто толико мечева узела чак пет бодова, што најављује да би ствари могле да се поправе и коначно изађе из опасне зоне, у коју је упала практично још од старта такмичарске године.

Правог узбуђења у овом окршају било је само у временском распону од свега пет минута. Гости су преко Ориола Ријере стигли до вођства после добро изведеног Торесовогкорнера. Играо се 23. минут. Само неколико тренутака касније Раул Гарсија узвратио је ударац главом и поравнао резултат.

То је, практично, било све. Билбао јесте имао иницијативу, нападао готово све време, али Осасунина одбрана одрадила је врхунски посао, јер ривалу није омогућила готово ниједну изгледну позицију.

Додуше, Осасуна је у 32. минуту имала шансу да преко Серхија Леона стигне до новог вођства, али се његов ударац с ивице шеснаестерца одбио о десну стативу.

Бод јесте освојен, али је Осасуна већ у првом полувремену остала без Дидијеа Дижара и Ориола Ријере, који су доживели повреде и нису могли да наставе меч.

Фудбалери Еспањола остварили су победу у малом дербију доњег дома табеле шпанског првенства, пошто су као гости савладали Бетис са минималних - 1:0.

Била је то прва победа за тим из Каталоније после четири лигашка меча поста, где су остварена и три узастопна ремија. 

У једној прилично изједначеној борби превагу у корист гостију однео је квалитет одбрамбене линије. Фудбалери Бетиса су овог пута успели да остану на само једном примљеном голу, али је управо у тој ситуацији цео тим остао успаван, што је искористио и казнио Дијего Рејес. Играо се 62. минут утакмице када је фудбалер Порта искористио центаршут Пабла Пјатија после корнера с леве стране, па се у шуми противничких играча најбоље снашао и главом закуцао лопту у мрежу. 

Еспањол је тако дошао до друге победе у сезони, а Бетису пети лигашки пораз, односно четврти у последњих шест кола. 

Лас Палмас је већ био прежаљен након 21. минута фудбала пошто је одлична Селта ескспресно стигла до 3:0. Данијел Вас и Јаго Аспас (два пута) погађали су мрежу несигурних домаћина, али говор у свлачионици мора да је био "врашки добар" када је виђен овакав преокрет.

Погодак Бигаса у 52. минуту наговестио је потенцијални "повратак у меч", а фаул за једанаестерац и други жути картон за Серхија Гомеза Солу га и потврдили.

Џонатан Вијера је сигурно извео пенал у 66. минуту, а два минута касније Кевин-Принс Боатенг је изједначио резултат на 3:3!

Резултати 10. кола:

Еибар - Виљареал 2:1 (0:1)
/Рамис 80, Леон 87 – Бруно пен 41/

Билбао - Осасуна 1:1 (1:1)
/Гарсија 28 - Ријера 23/

Бетис - Еспањол 0:1 (0:0)
/Рејес 62/

Лас Палмас - Селта 3:3 (0:3)
Бигас 52, Вијера 66, Боатенг 68 – Вас 6, 14, Аспас 21/

У суботу:

Спортинг - Севиља 1:1 (1:1)
/Мои Гомез 20' - Вијето 4'/

Алавес - Реал 1:4 (1:2)
/Дејверсон 7' - Роналдо 17'п, 33', 88, Мората 84'/

Атлетико Мадрид - Малага 4:2 (3:1)
/Караско 7, 86, Гамеиро 24, 44 - Рамирез 31, Камачо 64/

Барселона - Гранада 1:0 (0:0)
/Рафиња 48/

У понедељак:

Депортиво - Валенсија 20.45

Одиграно у петак:

Леганес - Сосиједад 0:2 (0:1)
/Вилијан Жозе 29, Пријето 59/

Табела: Реал 24, Барселона 22, Атлетико М. 21, Севиља 21, Виљареал 19, Сосиједад 16, Атлетик Б. 16, Еибар 15, Селта 14, Лас Палмас 13, Малага 12, Еспањол 11, Бетис 11, Алавес 10, Леганес 10, Валенсија (-1) 9, Спортинг 9, Депортиво (-1) 8, Осасуна 7, Гранада 3.

Извор: моззартспорт

Коментари / 0

Оставите коментар