Цвајта: ''Штуца'' куца на врата Бундеслиге!

Великан немачког фудбала запосео друго место у Цвајти одакле се јасно види елита!

Фудбал 31.10.2016 | 07:30
Изгледа да ће се гигант Штутгарт само једну сезону засржати међу друголигашима и већ од следећег лета опет се наћи тамо где му је место - у немачкој елити.

Крупан корак ка том циљу Швабе су направиле данас у Карлсруеу где су без много проблема забележили седму победу у Цвајти (3:1) после које су заузели позицију број два иза лидера Брауншвајга.

Сјајно је млади тренер Ханес Волф укомпоновао свој тим, који је лако преболео недавну елиминацију из Купа Немачке од Менхенгладбаха. Такума Асано, Јапанац који је летос стигао на позајмицу из Арсенала отворио је серију голова Штутгарта у финишу првог полувремена, а чим је Тероде почетком другог дела повећао на 2:0 било је јасно да бодови путују на другу страну.

Смањио је Карлсруе у 51. са беле тачке преко Стопелкампа, али није имао снаге да дође до изједначења. У јеку покушаја у финишу после једне контре Румун Максим је поставио коначних 3:1 и донео велику радост навијачима Шваба који после очајног старта овог лета могу да сањају о експресном повратку у Бундеслигу.

Важну победу забележио је и Хановер који слави искусног Мартина Харника. Са два гола Аустријанац је помогао доскорашњем бундеслигашу да слави против Вирцбургера (3:1) мада није било лако јер су у надокнади времена код резултата 2:1 гости промашили најстрожу казну. Казна је уследила који минут касније на другој страни, па је овом победом Хановер избио на треће место на табели.