ПЛ: Азар и Коста срушили Саутемптон!

Фудбалери Чеслија победили су Саутемптон у гостима са 2:0, у претпоследњој утакмици 10. кола Премијер лиге.

Фудбал 30.10.2016 | 21:30
Екипа Антонија Контеа потврдила је да улази у одличну форму и сада на четвртом месту на табели има само бод мање од три првопласиране екипе.

Велики посао гости из Лондона суз направили већ у шестом минуту када су дошли до раног гола. Еден Азар је направио ’дар мар’ на десној страни, а онда из тешке позиције савладао голмана домаћих који ипак није најбоље реаговао на првој стативи.

У нqаставку меча Саутемптон је покушавао да стигне до изједначења, а у 28. минуту сјајан покушај из прекида имао је Душан Тадић.

Није домаћи тим имао решење за одбрану ’плаваца’, па је у 55. минуту меч решио Дијего Коста који је после асистенције Азара са око 20 метара савладао Форстера.

Душан Тадић био је међу бољима у тиму Саутемптона, а замењен је у 78. минуту. Немања Матић је на другој страни одиграо цео меч, а Ивановић је ушао три минута пре краја.