Прва лига РС: "Нула" Борца и Славије, Подриње сигурно, реми Звијезде!

Славија и Борац ремизирали без голова у Источном Сарајеву. Подриње са убједљивих 3:0 савладало Борац из Шамца.

Фудбал 23.10.2016 | 09:00
Дерби 12. кола Прве лиге РС између Славије и Борца завршен без побједника, али је и дуел Рудара и Текстилаца завршен ремијем па су Бањалучани задржали три бода предности над Приједорчанима.

Публика у Источном Сарајеву, међу којом је било и стотињак вјерних навијача Борца, популарних "Лешинара" видјела је неколико статива и пречки, међутим не и поготке.

Већ у осмом минуту затресла се ставива, и то гола Авдукића, послије покушаја Бјелоша.

Није много прилика било у првом дијелу, узбуђење је донио тек погодак Борца у 40. минуту који је поништен због офсајда.

У наставку неколико полуприлика. Прво је Вејновић шутирао преко гола Славије да би у 71. минуту Ђорђевић покушао на другој страни, међуим, његов шут одбранио је Авдукић.

Најбољу прилику Борац је имао у 80. минуту када је Делић погодио пречку.

Мреже су до краја мировале и меч је завршен подјелом бодова.

Рудар није искористио прилику да се приближи Борцу на само бод разлике. Приједорчани су ремизирали 1:1 са Текстилцем и остали на да другом мјесту на табели.

На треће мјесто избило је Подриње убједљивом поједом од 3:0 на гостовању у Шамцу код Борца.

Сутјеска је са минималних 1:0 савладала Слогу из Добоја, а истим резултатом Дрина је уписала три бода против Слободе Мркоњић Град.