Класичне деветке ипак нису напустиле "чизму"...

Нога, глава, акробација - он не бира начин на који ће постићи гол! Андреа Белоти нова велика узданица италијанског фудбала.

Фудбал 06.10.2016 | 20:00
Класичне деветке ипак нису напустиле "чизму"...
Фудбалска публика на Апенинима је склона брзоплетим излетима, великим хвалоспевима, али и исхитреном ниподаштавању, па новим младим играчима нимало није лако да се изборе за своје место под сунцем. Ипак, за нападача Торина Андреу Белотија у овом тренутку не постоје различита мишљења, већ само једно - он је светла будућност италијанског фудбала.

А можда је све то и због чињенице да су на Апенинима уствари жељни конкретног нападача, класичне деветке која ће успети да надомести тренутну упражњеност италијанске навале, у којој нема оних конкретних голгетера као што су били Бобо Вијери, Филипо Инзаги или Лука Тони.

Ипак, популарни Гало (Петао) својим невероватним успоном изненадио је све, чак и оне који су га тренирали у млађим катеогорија, попут шефа омладинског погона АлбинолефеаАлесија Пала.

"Да будем искрен, очекивао сам да би могао да буде играч за Серију Б и да би током времена могао да дође до Серије А, али нисам могао да очекујем да ће се тако брзо наћи у националном тиму", рекао је Пала.

Белоти са својим фудбалским умећем можда није превише импозантан на први поглед, али импресионира начин на који напада противнички гол и разара противничке одбране. За њега не постоје изгубљене лопте и дуели, па му се на терену и те како враћа за такав однос.

"Поседује физичку снагу, можда је мало груб и непријатан, али он зна да постигне гол на све начине: ногом, главом, акробатски. Он није само јак, он је моћан", рекао је ЂанлукаВијали.

Белоти је оно што Италијани највише воле, прави нападач у сваком смислу те речу. Голгетер који не бира начин на који ће пронаћи пут до противничке мреже. Многе својим стилом подсећа на садашњег тренера Милана и некадашњег голгетера Сампдорије и Роме,Винченца Монтелу, који би постизао голове чак и онда када би сви помислили да је спреман за замену. Други га пореде управо са Ђанлуком Вијалијем, пре свега због начина на који гради и прима лопту. Прича се да тренинзима даје целог себе, и да управо одатле излази сва његова снага и интезитет, а то је сасвим сигурно и нешто што посебно цени темпераментниСиниша Михајловић.

У репрезентацији је конкуренција жестока. На актуелном списку су Пеле, Едер, Имобиле иГабијадини, а позиву се у будућности надају Ел Шарави, Заза, Инсиње, Берарди и Балотели. Ипак, селектор Италије и бивши тренер управо Белотијевог Торина, Ђампјеро Вентура се још почетком септембра одлучио за свог доскорашњег ђака, свестан да је положио диполомски испит за излазак на највећу сцену. Пет утакмица у Серији А и пет голова - сада је тренутак да се отпочне и серија у националном тиму. Можда баш вечерас у дербију са Шпанијом.



Извор: моззартспорт

Фото: епа/СТЕФАНО ЛАНЦИА

Коментари / 0

Оставите коментар